LT EN RU
Naujienos

Nuolat atnaujinama informacija dėl saviizoliacijos reikalavimų vairuotojams (tik nariams)

2021 vasario 23

Pristatome naujausią informaciją dėl atnaujintų tvarkų, numatančių ekstremaliosios situacijos metu vairuotojams galiojančius apribojimus ir reikalavimus. Nuorodas į nuolat atnaujinamus teisės aktus galite rasti čia. Visus operacijų vadovo sprendimus galite rasti čia.

 Vadovaujantis naujausiais pakeitimais, nuo š. m. vasario 22 d. įsigalioja nauja izoliacijos tvarka keliautiems žmonėms. Tai aktualu ir vežėjams.

Užsieniečiams ir LR piliečiams – izoliacija privaloma nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau kaip 10 dienų.

Norint išvykti iš Lietuvos (pvz. darbo reikalais, į komandiruotę), nesibaigus izoliavimo terminui, galima asmenims, kurie gyvena ar dirba užsienyje, ne vėliau kaip prieš 24 val. pateikus šį pranešimą NVSC.

Jei užsieniečių numatomas buvimo LT teritorijoje laikas yra skirtas tik kroviniui pristatyti ar jį paimti jiems izoliacija netaikoma.

Per Lietuvą tranzitu važiuojantiems ir toliau nebus taikomi reikalavimai dėl testo ar izoliacijos.

Išlieka pareiga visiems ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis (toliau – ekipažų ir įgulų nariai), prieš atvykstant ar grįžtant į Lietuvos Respubliką užsiregistruoti NVSC interneto svetainėje https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form  užpildyti elektroninę anketą (toliau – elektroninė anketa) ir pateikti teisingus duomenis.

Taip pat tarptautinius komercinius vežimus Lietuvoje vykdančių įmonių vadovus įpareigoja:

- patikrinti iš tarptautinių reisų grįžusių ar atvykusių ekipažų ir įgulų narių elektroninių anketų užpildymo faktą;

- NVSC pareikalavus, pateikti iš tarptautinių reisų grįžusių ar atvykusių ekipažų ir įgulų narių sąrašus teisingo elektroninės anketos užpildymo patikrinimui ir izoliacijos kontrolei atlikti;

- užtikrinti tinkamą darbuotojų informavimą apie Lietuvoje nustatytus registracijos, izoliacijos ir izoliacijos kontrolės reikalavimus ekipažams ir įgulų nariams.

Šalys, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės

Airija
Albanijos Respublika
Andoros Kunigaikštystė
Bahreino Karalystė
Brazilijos Federacinė Respublika
Čekijos Respublika
Danijos Karalystė
Estijos Respublika
Ispanijos Karalystė
Izraelio Valstybė
Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė
Juodkalnija
Latvijos Respublika
Libano Respublika
Monako Kunigaikštystė
Nyderlandų Karalystė
Pietų Afrikos Respublika
Portugalijos Respublika
San Marino Respublika
Sent Lusija
Seišelių Respublika
Slovakijos Respublika
Slovėnijos Respublika
Terksas ir Kaikosas