LT EN RU
Naujienos

„Brexit“ įvyks šį penktadienį

2020 sausio 27

Remiantis iš IRU gauta informacija, „Brexit“, t. y. Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos,  įvyks šį penktadienį. Jungtinė Karalystė priėmė susitarimą dėl pasitraukimo ir Komisijos pirmininkas ir Europos Taryba jį pasirašė. Trečiadienį susitarimas turėtų būti ratifikuotas Europos Parlamente.

Taigi nuo šeštadienio, t. y. 2020.02.01, Jungtinė Karalystė taps trečiąją šalimi ir prasidės 11 mėnesių pereinamasis laikotarpis, kurio  metu Europos Sąjunga ir Jungtinė Karalystė turės derėtis dėl tolimesnių santykių. Anot IRU ekspertų, tai bus sudėtinga, nes dar niekada tai nebuvo padaryta per tokį trumpą laiko tarpą, tačiau Jungtinė Karalystė nenori pratęsti pereinamojo laikotarpio.

Pereinamuoju laikotarpiu Jungtinė Karalystė ir toliau bus laikoma valstybe nare teisiniu ir muitinės požiūriu. Toliau bus taikoma Europos Sąjungos teisė. Tačiau nuo šeštadienio Europos Parlamente nebeliks Jungtinės Karalystės europarlamentarų ir Jungtinė Karalystė nebedalyvaus sprendimų priėmimo procese. Pasienyje muitinių patikros kol kas dar nebus, bus vykdomi tik imigracijos ir, tikėtina, sustiprinti saugumo patikrinimai. Sunku pasakyti, kaip situacija atrodys po pereinamojo laikotarpio. Taip pat gali būti, kad iki metų pabaigos Europos Sąjunga ir Jungtinė Karalystė nepasieks susitarimo.