LT EN RU
Naujienos

„Linava“: Pažeidimų netoleruojame, o kaltinti visą sektorių – neatsakinga

2018 sausio 12

Žiniasklaidoje pasirodžiusios publikacijos apie transporto įmonėse egzistuojančius neteisėtus fondus meta šešėlį visam sektoriui. Minimos įmonės, kuriose esą iš vairuotojų renkami pinigai neišmokant dalies oficialiai deklaruoto atlyginimo, galiausiai lėšos nusavinamos darbdavio naudai. Nesiimame vertinti konkrečių atvejų, neturime nė menkiausios abejonės mūsų atsakingų institucijų kompetencija. Esame įsitikinę, jog Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinės darbo inspekcijos tyrimai atsakys į visus klausimus, o visuomenė bus informuota apie priimtus sprendimus.

Tačiau kategoriškai negalime sutikti su profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovo vertinimu, esą tokia praktika egzistuoja „daugumoje logistikos kompanijų“. Iš viso transporto sektoriuje priskaičiuojama iki 5000 bendrovių, tad iš kelių pavienių atvejų padaryti apibendrinimą apie visą bendruomenę yra mažų mažiausiai neatsakinga.

Akivaizdu, kad tokie pareiškimai žeidžia sunkiai ir sąžiningai dirbančią absoliučią daugumą vežėjų. Tik griežtai laikydamiesi įstatymų ir aukštų etikos standartų Lietuvos vežėjai išlieka vieni konkurencingiausių visoje Europoje ir yra užsitarnavę patikimų partnerių vardą. Įmonės brangina savo reputaciją, nes tai joms leidžia išgyventi.

Suprantama, kad mūsų sektoriuje, kaip ir bet kuriame kitame, tarp tūkstančių bendrovių gali pasitaikyti neteisėto veikimo atvejų. Griežtai smerkiame bet kokią veiklą už įstatymo ribų – tam nėra ir negali būti jokios tolerancijos. Kiekvienas toks atvejis privalo būti ištirtas atsakingų institucijų. Tačiau negalime leisti juodinti visos vežėjų bendruomenės. Darbo vietas kuriantys, mokesčius Lietuvai mokantys žmonės nenusipelno būti menkinami kiekvieną kartą, kai pasirodys neigiama informacija apie vieną ar kitą konkrečią įmonę. Mesdami kaltinimus privalome vadovautis faktais, o ne emocijomis, kad ir kokių tikslų turėtume.

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“