LT EN RU
Naujienos

„Linava“ planuoja dalintis gerąja patirtimi skaitmenizuojant TIR knygeles su Ukrainos ir Moldovos kolegomis

2022 balandžio 11

Asociacijos „Linava“ vadovybė su JAV komercijos departamento atstovais pirmadienį aptarė galimybę asociacijai pasidalinti Lietuvos sukaupta patirtimi su Ukrainos ir Moldovos atsakingais pareigūnais skaitmenizuojant TIR knygeles šiose šalyse, diskutuota apie Lietuvos vežėjams dėl užsidarančių Rytų rinkų kylančius iššūkius.

Susitikime aptarta galimybė Vilniuje surengti tarptautinį renginį, kuriame dalyvautų JAV komercijos departamento, Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU), Ukrainos, Moldovos, Lietuvos vežėjų atstovai, Lietuvos muitinės atstovai. Renginyje būtų dalinamasi gerąja Lietuvos patirtimi skaitmenizuojant TIR knygeles ir šios patirties pritaikymu vykdant skaitmenizacijos procesą Ukrainoje ir Moldovoje.

Taip pat diskutuota, kaip būtų galima sumažinti Lietuvos vežėjų patiriamus nuostolius dėl užsidarančių Rytų rinkų, kalbėtasi apie galimus šio iššūkio sprendimo būdus.

„Linavoje“ vykusiame susitikime dalyvavo JAV Komercijos departamento patarėja advokatė Shaya Tavaf, JAV Komercijos departamento Tarptautinių programų skyriaus pareigūnas Dane Steeves, „Linavos“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas, Prezidiumo patarėjas Vytautas Naudužas, kiti „Linavos“ atstovai.


Grįžti
KLAUSK