LT EN RU
Naujienos

„Linava“ prisiteisė neapmokėtas skolas

2018 lapkričio 30

Lapkričio 27 dieną Vilniaus apygardos teismas nusprendė tenkinti „Linavos“ ieškinį ir priteisti iš Egidijaus Kairio bei Vilmos Kairienės neapmokėtas skolas už ryšio paslaugas bei negrąžintą paskolą. „Linavai“ priteista daugiau kaip 134 tūkst. eurų už neapmokėtas vienos ryšio bendrovės paslaugas, taip pat daugiau kaip 444 tūkst. eurų negrąžintos paskolos.

Taip baigėsi viena iš daugybės istorijų, kurias analizuoja speciali „Linavos“ darbo grupė, skirta išsiaiškinti suteiktų paskolų ir kitokių įsiskolinimų grąžinimo klausimus. Darbo grupės narys, taip pat “Linavos“ prezidiumo narys Romas Vosylius džiaugiasi, kad per kelerius metus pavyko surinkti ir sugrupuoti nemažai dokumentų, taip pat paleisti ne vieną skolos išieškojimo procesą. Kai kurie, anot R.Vosyliaus, jau davė rezultatų.

„Prieš keletą metų pradėjus analizuoti finansinę situaciją pamatėme, kad padėtis labai bloga – daugelį metų „Linavoje“ finansiniai klausimai buvo tvarkomi aplaidžiai, buvo teikiamos paskolos, kurios nebuvo grąžinamos, asociacijos lėšos įvairiais pagrindais atsidurdavo skirtingų asmenų ar įmonių sąskaitose“, – pasakojo R.Vosylius.

Anot jo, teko kelti dokumentus ir žiūrėti – kokiu pagrindu lėšos keliavo iš „Linavos“ sąskaitos, koks tolesnis jų likimas, tikrinti, ar lėšos buvo grąžinamos. R.Vosylius sako daug bendravęs su teisininkais, kurie pradėjo reikalingus teisinius procesus, vyksta teisinės procedūros, taip pat teismo procesai, kurie leidžia teisiniais būdais išspręsti „Linavos“ lėšų klausimą.

„Teko vartyti galybę dokumentų, tirti daugybę atvejų, tartis dėl galimų veiksmų. Turiu pripažinti, kad šie apsivalymo procesai nebuvo lengvi – sulaukiau nedviprasmiškų grasinimų. Kai nepavyko išgąsdinti, buvo bandoma mane pašalinti pasitelkus intrigas ir įvairias manipuliacijas. Keliems mėnesiams net buvau atšauktas iš „Linavos“ prezidiumo – matyt buvo galvojama, kad mane patraukus į šoną apsivalymo procesai bus sustabdyti“, – kalba R.Vosylius.

Prezidiumo narys džiaugiasi, jog atliktas darbas jau davė neblogų rezultatų – į asociacijos sąskaitą pamažu grįžta neteisėtai pasisavintos lėšos, vyksta teisinės procedūros, kurios leidžia tikėtis, kad bent dalis „Linavos“ lėšų bus grąžinta teisėtam šeimininkui. R.Vosylius gali ilgai vardinti įmones, su kuriomis vienaip ar kitaip bendraujama dėl negrąžintų skolų – jų sąrašas ilgas ir, gali būti, – dar ne galutinis.

„Negaliu atmesti, kad nepatenkinti skolininkai bando išvengti skolų grąžinimo, nes sumos yra tikrai didžiulės ir dėl to kelia sumaištį „Linavoje“. Deja, visi asociacijos nariai šiandien yra nesąžiningų asmenų įkaitai, nes intrigos ir sąmokslo teorijos skleidžiamos visais įmanomais kanalais, o dėl to kenčia visi vežėjai. Neaiškumas ir nestabilumas greičiausiai padarys meškos paslaugą vežėjų interesų gynimui“, – samprotauja R.Vosylius.