LT EN RU
Naujienos

„Linava“ ragina Europos Parlamentą atidėti Mobilumo paketo svarstymą kitai EP kadencijai

2019 sausio 31

„Linava“ kreipėsi į Europos Parlamento (EP) Pirmininkų sueigos narius, prašydama atsižvelgti į neigiamą planuojamo priimti Mobilumo paketo poveikį Lietuvai ir kitoms periferinėms Europos Sąjungos (ES) šalims. „Linava“ prašo Mobilumo paketo svarstymą nukelti kitai EP kadencijai.

„Linava“ savo kreipimąsi išsiuntė visiems EP Pirmininkų sueigos nariams – Europos Parlamento pirmininkui ir politinių grupių vadovams, kurie kitą savaitę priims sprendimą dėl tolesnio Mobilumo paketo svarstymo eigos. Pirmininkų sueiga svarstys tris EP Transporto komiteto pateiktus galimus sprendimus: 1) dėl „Mobilumo paketo“ pasiūlymų dar kartą balsuoti TRAN komitete 2) „Mobilumo paketo“ pasiūlymus teikti balsavimui į Europos Parlamento plenarinę sesiją 3) nukelti svarstymą kitai EP kadencijai.

Siekiant įtikinti Europos Parlamento vadovybę,  asociacija „Linava“ pakartotinai kreipėsi ir į Lietuvos atstovus EP, ragindama susisiekti su jų politinių grupių vadovais dėl Mobilumo paketo svarstymo atidėjimo kitai EP kadencijai.

EP kadencija baigiasi šiais metais. Naujos sudėties EP visa ES rinks šių metų gegužės 26 dieną.

Asociacija „Linava“ atkreipia dėmesį į neproporcingai neigiamą „Mobilumo paketo“ poveikį Lietuvos ir kitų periferinių ES šalių verslininkams, kurie susidurtų su daug didesnėmis administracinėmis ir finansinėmis sąnaudomis bei sudėtingesnėmis patekimo į rinką sąlygomis nei arčiau ES centro įsisteigę vežėjai. Lietuvos kelių transporto įmonės prarastų konkurencingumą ne tik kitų ES, bet trečiųjų šalių vežėjų atžvilgiu.