LT EN RU
Naujienos

„Linava“ Seimo pirmininkui įteikė vežėjų deklaraciją

2019 lapkričio 21

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ atstovai trečiadienį susitiko su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, kuriam įteikė deklaraciją su 279 šalyje veikiančių transporto įmonių vadovų parašais.

„Linavos“ prezidento Romo Austinsko, prezidiumo nario Artūro Telmento ir sekretoriaus transporto politikai Tomo Garuolio įteiktoje deklaracijoje rašoma, kad Vyriausybės nutarimas, numatantis nuo 1,3 iki 1,65 didinti koeficientą, taikomą apskaičiuojant minimalų darbo užmokesčio dydį, buvo priimtas skubos tvarka, remiantis neįvardintais motyvais.

Taip pat dokumente akcentuojama, jog toks sprendimas galimai pažeidžia reikalavimus, kad mokestiniai pakeitimai turi būti derinami su visuomene ir suinteresuotais asmenimis bent prieš pusę metų. Priešingai nei numato teisės aktai, nutarimas buvo priimtas praėjus vos kelioms valandoms nuo projekto užregistravimo.

„Šiuo metu toks sprendimas svarstomas Seimo komitetuose, tad prašėme Seimo pirmininko atkreipti dėmesį į projekto eigą ir padėti išsaugoti kelių transporto sektorių, kuris yra vienas didžiausių šalies mokesčių mokėtojų, kasmet sugeneruojantis daugiau nei 6 procentus bendrojo vidaus produkto ir įdarbinantis daugiau nei 80 tūkst. darbuotojų“, – teigė „Linavos“ prezidentas Romas Austinskas.

Susitikime taip pat pažymėta, kad Vyriausybės nutarimo priėmimas neatitinka šalies Vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų pasirašyto susitarimo dėl trišalio bendradarbiavimo, kitaip vadinamos Trišalės tarybos, kuriuo šalys įsipareigojo keistis aktualia informacija, konsultuotis dėl šalims priimtinų šių klausimų sprendimo būdų, trišaliu principu rengti ir derinti teisės aktų projektus, juos svarstyti kartu.

„Šalies vežėjai ir asocijuotos struktūros yra atviros dialogui, tačiau šiuo atveju nebuvome įtraukti į jokias diskusijas, kas rodo, jog sprendimų priėmėjai nesupranta arba nevertina sektoriaus kuriamos naudos šalies ekonomikai“, – pabrėžė R. Austinskas.

Seimo pirmininkui įteiktoje deklaracijoje teigiama, jog skubotai primetama finansinė našta neapgalvota atsižvelgiant ir į tai, jog transporto sektorius netolimoje ateityje ir taip patirs papildomą ekonominę įtampą dėl tarptautiniu lygiu vykstančių procesų, pirmiausia taip vadinamo „Mobilumo paketo“.

„Manome, jog visi šiuo metu šalies viduje svarstomi įstatymų projektai turėtų būti neatsiejami nuo šios grėsmės vežėjams ir orientuoti į transporto sektoriaus apsaugą, o ne priešingai – naikinimą. Todėl būtina koeficiento klausimą vertinti kompleksiškai ir neatsietai nuo „Mobilumo paketo“ poveikio Lietuvos transporto sektoriui ir visai šalies ekonomikai“, – rašoma dokumente.

Vežėjai susitikime priminė, kad jau yra kreipęsi į Ministrą Pirmininką, Vyriausybės kanclerį ir suinteresuotus Seimo komitetus bei pabrėžė, kad jei minėtas nutarimo projektas toliau skinsis kelią biudžeto svarstymuose, vėžėjai padarys savo išvadas.

Nuotrauka – Lietuvos Respublikos Seimo