LT EN RU
Naujienos

„Linavoje“ padėtas pagrindas eTIR sistemos įdiegimui

2018 gruodžio 04

2018 m. gruodžio 3 d. asociacijos „Linava“ TIR departamento Kauno skyriuje buvo išduota pirma TIR knygelė naudojantis ASKTIRWEB programa. Tai yra konkretus žingsnis skaitmeninės TIR sistemos link.

Prieš metus Tarptautinė kelių transporto sąjunga (angl. trump. IRU) nutarė visose sąjungai priklausančiose asociacijose įgyvendinti ASKTIRWEB  programą. Buvo nuspręsta, kad pirmiausia   ASKTIRWEB programa bus diegiama 7 asociacijose – IRU narėse, – kurios yra pasiekę geriausius TIR knygelių išdavimo rezultatus: ZMPD, ASMAP UA, LINAVA, BAMAP, AEBTRI, LATVIJAS AUTO ir AMERIT.

IRU Krovininio transporto taryba patvirtino sprendimą įdiegti ASKTIRWEB, ir užtikrinti, kad ši platforma būtų privaloma visoms TIR knygeles išduodančioms asociacijoms.

ASKTIRWEB programa laikoma pagrindu visos TIR sistemos kompiuterizavimui ir skaitmeninių TIR knygelių išdavimui bei valdymui.

„ASKTIRWEB įdiegimas „Linavoje“ – tai žingsnis siekiant įgyvendinti TIR duomenų mainus  ir taip sukurti stabilų pagrindą būsimai skaitmeninei eTIR sistemai“ – sako „Linava“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius.

ASKTIRWEB programa – tai TIR duomenų sinchronizavimas realiu laiku. Informacija šioje programoje vartotojams yra lengvai ir nedelsiant prieinama.

„Mūsų laukia dar visų duomenų perkėlimas, programų sinchronizavimas su veikiančiomis muitinės sistemomis, taip pat programų išbandymas, tačiau dabar jau galime sakyti, kad mes esame pasirengę užtikrinti tinkamą skaitmeninės sistemos įgyvendinimą“, – sako „Linavos“ TIR departamento vadovas Heliodoras Giedrys.