2021 vasario 19

„Linavos“ atstovai susitiko su Ekonomikos komiteto pirmininku K. Starkevičiumi


Linava_Starkevicius

Šiandien ryte nuotolinio susitikimo metu su Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku Kaziu Starkevičiumi buvo pristatytos opios transporto sektoriaus problemos.

Susitikimo pradžioje „Linavos“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas išreiškė prašymą Seime Ekonomikos komitete sudaryti naują transporto darbo grupę, kuri padėtų spręsti įvairius sektoriaus klausimus: „Tai būtų didelis žingsnis teisėkūros srityje. Būtume dar labiau matomi ir girdimi. Europoje esame lyderiai, nenorime prarasti šios pozicijos. Vidaus politika itin svarbi kuriant palankias sąlygas verslui.“

„Linavos“ prezidentas Romas Austinskas pokalbio metu pabrėžė, kad Lietuvos vežėjai yra spaudžiami iš dviejų pusių. Europos – Mobilumo paketo, Lietuvos – MMA koeficiento didinimo.

„Dar prieš metus ar du galėjome kalbėti apie ateitį – kad vežėjai trauksis iš Lietuvos, jei niekas nesikeis. Šiandien, deja, turime pripažinti jie jau traukiasi. Transporto sektorius sudaro 7-8 proc. Lietuvos BVP. Jei norime – kad tai dar sumažėtų – ir toliau nieko nedarykime. Bet tuomet nukraujuosime visi, prarasime milijonus mokesčių įplaukų į šalies biudžetą“, – sako R. Austinskas.

Ne ką mažiau svarbi aktualija – Rusijos leidimai.

„Linavos“ viceprezidentas Vytas Bučinskas, kuris dalyvavo derybose dėl leidimų, K. Starkevičiui trumpai pristatė problemas.

„Šiai dienai Lietuva turi 70 tūkstančių leidimų, o Rusija – 265 tūkstančius. Beveik keturis kartus daugiau. Nenorime žaisti į vienus vartus. Nepaisant to, kad šiai dienai Lietuvos verslas labiau orientuotas į Vakarus, norime lygiaverčių teisių dirbti ir Rusijos rinkoje, kai toks poreikis yra“, – viceprezidentas.

Taip pat V. Bučinskas pabrėžė, kad turime rimčiau žiūrėti į trečiųjų šalių vilkikų kontrolę. Anot jo, jų būklė švelniai tariant prasta. Turime rūpintis tiek Lietuvos kelių dalyvių saugumu. Taip pat tikrinant automobilius ir esant techniškai netvarkingiems – suteiktumėm darbo ir mūsų vietos autoservisams.