LT EN RU
Naujienos

„Linavos“ atstovas – didžiausių Baltijos šalių transporto kompanijų konferencijoje

2018 lapkričio 20

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis lapkričio 20 dieną dalyvavo tarptautinėje 100 didžiausių Baltijos šalių transporto kompanijų vadovų konferencijoje „Road transport EXEX“.

Pagrindinė konferencijos pranešėja Maria Koidu yra Baltijos šalių multimodalinio transporto koordinatorė Europos Komisijoje (EK). Su forumo dalyviais ji pasidalijo aktualiausiomis žiniomis apie naujausius įvykius. Ji papasakojo, kad per kelias artimiausias savaites bus priimti svarbūs Europos Komisijos sprendimai, turėsiantys įtakos kelių transporto sektoriui, pavyzdžiui, kitą savaitę Europos Komisija Europos Parlamentui pateiks svarstyti „Mobilumo paketą“.

EK atstovė konferencijos dalyviams taip pat pateikė informaciją apie tai, kad Austrija pasiūlė kompromisus, kurie galėtų sumažinti Centrinės ir Šiaurės Europos transporto įmonių interesų atskirtį. Daugiausia diskusijų vis dar kelia reikalavimai kiekvieną mėnesį sunkvežimius grąžinti atgal į „namus“ bei su vairuotojų vairavimo ir poilsio laiko klausimai. Anot EK atstovės, kol šios problemos neišspręstos, ES valstybės savarankiškai nustato savo tranzito transporto taisykles ir taip stipriai apriboja būtent mūsų regione įsikūrusias kelių transporto įmones.

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis diskusijose dalyvavo kartu su Socialinės apsaugos ir darbo, Vidaus reikalų ministerijų, Migracijos departamento atstovais.  Diskusijoje buvo kalbėta apie sunkvežimių transporto naudą Lietuvos ekonomikai, diskutuojama apie Lietuvos vežėjus Europos kontekste, valstybės palaikymą didinant Lietuvos transporto sektoriaus konkurencingumas tarptautinėje rinkoje ir kt.