LT EN RU
Naujienos

„Linavos“ atstovų vizitas Centrinėje Azijoje prisidės prie dvišalės prekybos augimo

2022 birželio 20

Asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas ir Inovacijų ir transporto politikos sekretorius Andrius Burba jau visą savaitę dalyvauja verslo misijoje Kazachstane, Kirgizijoje, Uzbekistane ir Tadžikistane, kur susitinka su vietos valdžios, verslo atstovais, aptaria kazachų, uzbekų ir kirgizų vairuotojų įdarbinimo galimybes Lietuvoje, dalyvauja verslo forumuose.

Susitikimų metu Kazachstano atstovai išsakė poziciją, kad yra suinteresuoti, jog Lietuvos vežėjai pasidalintų patirtimi ruošiant tolimųjų reisų vairuotojus pagal europinius standartus ir būtų vykdomi bendri projektai vairuotojų mokymo srityje. Taip pat buvo kalbėtasi apie abiejų šalių verslo misijų aktualumą – kad kazachai galėtų atvažiuoti į Lietuvą, o Lietuvos vežėjai dažniau vyktų į Kazachstaną ieškant naujų bendradarbiavimo galimybių.

Vizito metu taip pat pasirašytas memorandumas tarp Lietuvos ir Kazachstano vežėjų dėl abipusio bendradarbiavimo diegiant elektroninius kelionės leidimus ir bendradarbiaujant tarptautinių krovinių vežimo kelių transportu srityje. Jį pasirašydamos Kazachstano vežėjų asociacija „Kazato“ ir Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ sutarė keistis informacija apie savo nacionalinius teisės aktus ir patirtį kuriant elektroninius kelionės leidimus, bendradarbiaujant tarptautinio krovininio kelių transporto leidimų apsikeitimų srityje.

Generalinio sekretoriaus Z. Buivydo teigimu, Centrinės Azijos rinka mūsų šalies vežėjams yra labai įdomi ir perspektyvi, o kolegos iš šių šalių taip pat suinteresuoti bendradarbiavimu.

„Tad tikimės, kad pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo diegiant elektroninius kelionės leidimus ir bendradarbiaujant tarptautinių krovinių vežimo kelių transportu srityje, duos didžiulės naudos Lietuvos transporto ir logistikos kompanijoms. Planuojama, kad tai paskatins krovinių srautų augimą tarp abiejų šalių“, – sako Z. Buivydas.


Grįžti
KLAUSK