LT EN RU
Naujienos

„Linavos“ ir IRU atstovai diskutuoja apie TIR sistemos atnaujinimą

2019 spalio 09

Spalio 8-10 dienomis Lietuvoje vieši IRU delegacija, kuri kartu su „Linava“ gilinasi ir diskutuoja apie TIR sistemos pokyčius.

Lietuvoje vieši IRU TIR departamento vadovė Tatiana Rey – Bellet, vyresnysis vadovas plėtrai William Petty, Verslo strategijos ir analizės vadybininkas Baptiste Bouchet, „Viatrans“ pezidentas ir vykdantysis vadovas Boris Blanche, Kinijos, NVS ir ES regionų vadybininkas Vakhtang Zarandia bei TIR draudimo vadovas Daniel Sculati.

Vienas iš svarbių aptartų klausimų – TIR sistemos liberalizavimas. Liberalizuojant TIR sistemą numatoma TIR knygeles Lietuvoje parduoti ne tik „Linavos“ nariams. Šie klausimai detaliai aptarinėti įvairiuose posėdžiuose

Dar vienas svarbus IRU delegacijai svarbus klausimas – TIR įgaliotojo siuntėjo statuso įgyvendinimas Lietuvoje. Kaip žinoma, Seimo priimtos Muitinės įstatymo pataisos suteikia galimybę gauti TIR įgaliotojo siuntėjo statusą, leidžiantį TIR procedūrą atlikti nepateikiant prekių ir TIR knygelės muitinei, o tai leis paspartinti pervežimus ir sumažinti kaštus vežėjams bei optimizuoti logistikos procesus. Pagal dabar veikiančią tvarką krovinius ir TIR knygeles reikia muitinei pristatyti fiziškai. Poįstatyminiai aktai turėtų būti paruošti ir patvirtinti iki šių metų spalio 15 d., o pradėtų veikti nuo lapkričio 1 d., įsigaliojus Muitinės įstatymo pataisoms.

Susitikimuose taip pat buvo aptariamos galimybės pakeisti TIR sistemos kainodarą, tačiau sprendimai atidėti vėlesniam laikui.