2021 sausio 29

„Linavos“ prezidiume aptarti klausimai dėl Rusijos leidimų


Sausio 27 d. vykusiame „Linavos“ prezidiumo posėdyje buvo pasikeista informacija apie vykstančias derybas dėl Rusijos kelionės leidimų.

Asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas prezidiumo nariams trumpai pristatė susiklosčiusią situaciją, kai derybos iki šiol nėra pasibaigę, kol kas pasiekti tik tarpiniai rezultatai dėl pasikeitimo pirmojo ketvirčio leidimais pagal 2020 metų kiekius. Vertindamas situaciją, asociacijos „Linava“ viceprezidentas Vytas Bučinskas, dalyvavęs derybose, išreiškė spėjimą, kad Rusijos pusė iš anksto žinojo Lietuvos derybinę poziciją. Dėl šios priežasties, anot jo, reikėtų vengti viešų derybinės pozicijos aptarimų. Jis sakė manąs, kad tikrai yra galimybė susiderėti dėl Lietuvos vežėjams palankių kelionės leidimų pasikeitimo sąlygų. Kiti derybose dalyvavę „Linavos“ prezidiumo nariai taip pat pasidalijo savo įspūdžiais ir pritarė minčiai, kad derybines pozicijas reikėtų derinti siauruose ratuose.

Asociacijos prezidiumo posėdyje taip pat buvo svarstytas klausimas dėl Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso prašymo tapti asocijuotais IRU nariais. Į „Linavą“ kreipėsi IRU, gavusi kitos Lietuvos vežėjų asociacijos prašymą. „Linavos“ prezidiumas tokiam sprendimui nepritarė.