2019 gegužės 23

„Linavos“ prezidiumo darbe - permainos


prezidiumas0522

Pirmasis prezidiumo posėdis vadovaujant naujai išrinktam asociacijos „Linava“ prezidentui Romui Austinskui buvo darbingas – priimta nemažai neatidėliotinų sprendimų.

Pasikeitus prezidentui, prezidiumo nariai svarstė asociacijos atstovavimo įvairiose institucijose klausimus. Buvo sutarta, kad Lietuvos pramoninkų konfederacijoje „Linavą“ atstovaus prezidentas Romas Austinskas, Lietuvos verslo konfederacijoje – generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius, o Trišalėje taryboje – sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis.

Atsižvelgdamas į tai, kad prezidiumo nariai į posėdžius atvyksta iš įvairių regionų, o prezidiumo sprendimų kartais prireikia skubiai, R.Austinskas pasiūlė kai kuriuos klausimus balsuoti elektroniniu būdu, nešaukiant prezidiumo posėdžio. Tokiam pasiūlymui buvo pritarta.

Tęsiant temą apie moderniųjų technologijų integravimą į asociacijos darbą, prezidiumo nariai pritarė, kad būtų pratęsti „Linavos“ portalo internete kūrimo darbai. Tokio portalo sukūrimas ne tik leis atnaujinti „Linavos“ interneto svetainės išvaizdą ir funkcionalumą, bet ir leis portale atlikti nemažai funkcijų, leidžiančių patogiau ir efektyviau dirbti vežėjams. Į asociacijos portalą numatoma integruoti skaitmeninio parašo (e-parašo) sistemą, manoTIR ir AskTIRweb sistemas, dokumentų apsikeitimą per savitarnos portalą, „Platon“ sistemą, elektroninę plombą, garantiją Rusijoje, eCMR, „Linavos“ vilkikų stebėjimą, elektroninio balsavimo sistemą ir kt.

Prezidiumo nariai taip pat pritarė pasiūlymui sekretoriui paslaugų plėtrai ir inovacijoms Zenonui Buivydui visuomeniniu patarėju paskirti Karolį Ceizarį, kuris neatlygintinai dirbs su vežėjais ir paslaugų tiekėjais.

Prezidiumo posėdyje buvo patvirtintas artimiausių prezidiumo posėdžių grafikas – juos sutarta organizuoti birželio 12, liepos 3 ir liepos 31 dienomis. Prezidiumo nariai taip pat apsvarstė nemažai organizacinių klausimų.

Pasibaigus prezidiumo posėdžiui prezidentas Romas Austinskas pasidžiaugė, kad prezidiumo nariai dirbo darniai ir konstruktyviai, labai daug reikalingų sprendimų buvo priimta vienbalsiai ar balsų dauguma. Prezidentas juokavo, kad konstruktyviau prezidiumo darbas greičiausiai vyko dėl to,  kad nuo šiol prezidiumo nariai sėdi prie apskrito stalo.