LT EN RU
Naujienos

Pernai kelyje „Via Baltica“ įvyko 342 eismo įvykiai

2013 vasario 06
Visą vasario mėnesį "Via Baltica" vykdoma saugaus eismo akcija, prie kurios prisijungė ir kaimyninės Latvijos kelių policijos pareigūnai. R. Grigo/BFL nuotr.

Policijos departamentas informuoja, kad 2012 metais kelyje „Via Baltica“ įvyko 342 eismo įvykiai, 56 iš jų nukentėjo žmonės: 22 žuvo ir 73 buvo sužeisti. Tai sudaro 7,3 proc. visų praėjusias metais Lietuvoje eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičiaus. 
Pagrindinės šių eismo įvykių priežastys – transporto priemonių lenkimas, neįsitikinus, kad tai daryti yra saugu, įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą, leistino greičio viršijimas. Kai kuriuose šio kelio ruožuose, kuriuose įrengti platesni kelkraščiai, vairuotojai, pažeisdami Kelių eismo taisyklių reikalavimus, pasitraukia į kelkraštį ir sudaro galimybę važiuoti trimis eismo juostomis. Toks manevras gerokai padidina riziką priešpriešiniam susidūrimui.

Vasarį organizuojama saugaus eismo akcija

2013 m. vasario 1-kovo 1 d. viename iš didžiausią eismo intensyvumą turinčių kelių „Via Baltica“ vykdoma saugaus eismo akcija. Prie šios prevencinės priemonės „Via Baltica 2013″ prisijungė ir kaimyninės Latvijos kelių policijos pareigūnai.

Akcijai vykdyti numatytos maksimalios Kauno, Marijampolės ir Panevėžio apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų kelių policijos pareigūnų pajėgos. Kelių eismo taisyklių pažeidimams išaiškinti policijos pareigūnai naudos visas būtinas technines priemones. Bendros priemonės bus vykdomos ir su Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos teritoriniais padaliniais.