LT EN RU
Naujienos

Algimanto Kondrusevičiaus, Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidento kreipimasis

2012 rugsėjo 28

Gerbiami vežėjai,

Žvelgdamas į labai gausų ir tuo pačiu produktyvų vasaros bei rudens darbų sąrašą, noriu dar kartą kreiptis į jus ir tiesiogiai informuoti apie svarbius mūsų asociacijoje priimtus sprendimus.

Dalyje žiniasklaidos priemonių jau buvo paskelbta informacija apie tai, jog asociacijos generalinis sekretorius Vidmantas Adomaitis įteikė atsistatydinimo pareiškimą prezidiumui. Sprendimas nėra netikėtas ar skubotas. Iš tiesų, jam teko nelengva užduotis – tvarkyti asociacijos ūkį išvedant „Linavą“ iš krizės, kurioje atsidūrėme dėl buvusiųjų asociacijos sekretoriato vadovybės klaidų. Buvome sutarę, jog jis padės suvaldyti procesus asociacijoje kritiniu metu ir esu dėkingas jam už gerą, profesionalų darbą. Prabėgus metams, didesnių grėsmių asociacijos darbui ar finansinei būklei neliko, todėl V.Adomaitis teigė esąs linkęs šį darbą patikėti kitiems patyrusiems vadovams. Praėjusiame prezidiumo posėdyje sutarėme, jog naują komandos vadovą į darbus įvesime pamažu, todėl kaip generalinis sekretorius jis darbuosis iki lapkričio 15 d. Neabejoju, jog šis ištikimas „Linavai“ ir vežėjams specialistas darbuosis kitose vadovaujančiose pareigose.

Kalbant apie naująjį sekretoriato vadovą galiu patikinti, jog prezidiumui tvirtinti siūlysiu patyrusį ir kompetetingą žmogų, kuris pristatys naują asociacijos „Linava“ darbų viziją. Yra ne vienas kandidatas, todėl iki lapkričio dar turėsime laiko apsispręsti, kas atstovaus visų vežėjų vardu IRU ir vadovaus asociacijos sekretoriatui.

Užteko tik užsiminti, jog išeinu mėnesiui kasmetinių atostogų ir dalis nesąžiningų kolegų spaudoje šį laikotarpį padidino kone dvigubai, kiti gi ėmė sėti abejones ar prezidentas kur neišeina. Kažkam matyt labai trukdo mūsų visų pasiekimai derybose su Rusija, Kazachstanu, kažkam iš kolegų labai politiškai neparanku, kad sumažėjo TIR knygelių kainos. Jau įpratome, kad daliai politikuojančių mūsų narių neįtinku, esu nuolat kritikuojamas, nes kai kas taip realizuoja savo rinkiminę programą.

Šias atostogas planavau jau seniai, juolab, kad rugsėjį atlikus būtiniausius darbus, visa šalis pradės gyventi Seimo rinkimų aktualijomis. Valstybinių institucijų darbas nebus itin produktyvus, tad iki baigsis rinkiminiai procesai, turime galimybę pailsėti. Lapkritį vėl kibsiu į darbus – vyks generalinė IRU asamblėja ir kiti svarbūs renginiai bei įvykiai.

Kviečiu laikytis rimties. Iš tiesų, šis laikotarpis pareikalavo nepaprastai daug jėgų ir laiko, manau, turiu teisę į kasmetines atostogas.  Įtampa visuomet buvo didelė, nes ir po tokių akivaizdžiai teigiamų poslinkių asociacijai vis dar metamas įtarimų šešėlis ar bandoma sakyti, kad neesame atviri.

Vyksta nenutrūkstamas darbas, kurį atlieka profesionali asociacijos „Linava“ darbuotojų komanda, o mes vežėjai turime visas galimybes darbuotis užsienio rinkose. Žvelgdamas į perspektyvą matau puikias asociacijos galimybes plėsti vežėjų verslo horizontus ir esu tikras, jog jos misija išlieka viena svarbiausių kelių transporto verslui.

Algimantas Kondrusevičius,
Nacionalinės vežėjų automobiliais  asociacijos „Linava“ prezidentas