LT EN RU
Naujienos

Apie mus rašo eBus.lt: Asociacija „Linava“: darbų nuveikta nemažai, laukia nauji iššūkiai

2018 spalio 18

Asociaciją „Linava“ 1991-aisiais įkūrė 80-ies transporto įmonių atstovai, iš kurių 16 buvo keleivių vežėjai. Tačiau keleivinio transporto įmonių labui asociacija pradėjo dirbti neišsyk. Tik 1996-aisiais keleivinio transporto klausimų asociacija ėmėsi iš esmės.

Ėmėsi keisti situaciją

„Linavos“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas Jevgenijus Stolovickis sako, jog 1996-aisiais atėjęs dirbti į asociaciją pasibaisėjo, kiek klaidų pridaryta teisės aktuose, reglamentuojančiuose keleivinį transportą. Prasidėjo didelis darbas. Asociacija „Linava“ pradėjo teikti informaciją vežėjams apie teisės aktus ir dalyvauti jų kūrime. Vyko susitikimai su Susisiekimo ministerijos, Valstybinės kelių transporto inspekcijos atstovais. Susisiekimo ministerija rengiamus projektus pradėjo siųsti „Linavai“, asociacija savo ruožtu – derinti juos su vežėjais. Taip atsirado atgalinis ryšys.

Vienas iš pirmųjų darbų, kurių ėmėsi asociacija, buvo Transporto lengvatų įstatymas. „Tuo metu keleivinio transporto įmonių finansinė padėtis buvo labai bloga. Egzistavo daugybė lengvatų keleiviams, dalis jų buvo vežama nemokamai, tačiau kompensavimo klausimai nebuvo tinkamai išspręsti. 1993-iaisiais keleivinio transporto įmonės buvo perduotos savivaldybėms, o jos neturėjo nei tinkamai parengtų specialistų, nei supratimo apie tai, kas yra viešasis transportas. Pagrindinė nuostata buvo privatizuoti įmones, kad savivaldybės nebeturėtų problemų. Kai kurias įmones privatizuoti suspėta – pavyzdžiui, Anykščių rajonas savo įmonės neturi. Tačiau kitas, laimė, išsaugoti pavyko“.

J. Stolovickio teigimu, darbas dėl Transporto lengvatų įstatymo truko keletą metų. Asociacija „Linava“ bendradarbiavo su Susisiekimo ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, rengė susitikimus su įvairių kategorijų keleiviais. „Mūsų nuostata buvo principinė – nemokamai važiuojančių keleivių neturi likti, privalo būti tinkamai reglamentuota apskaita už lengvatomis besinaudojančių keleivių vežimą“, – prisimena J. Stolovickis.

Visą straipsnį galite rasti čia: http://ebus.lt/asociacija-linava-darbu-nuveikta-nemazai-laukia-nauji-issukiai/