LT EN RU
Naujienos

Asociacija „Linava“ Kinijos delegacijai pristatė Lietuvos vežėjų privalumus

2018 spalio 10

Spalio 8-10 d. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vyko konferencija „Integruotų multimodalinių transporto jungčių su trečiosiomis šalimis plėtra“. Renginyje Lietuvos vežėjų privalumus pristatė ir pranešimą skaitė asociacijos „Linava“ sekretorius transporto politikai T. Garuolis.

Jis taip pat susitiko ir aptarė bendradarbiavimo galimybes su Kinijos delegacijos atstovais: Tarptautinės Kinijos ekspeditorių asociacijos (CIFA) generaliniu sekretoriumi ir viceprezidentu Mr. Liu Xuede, Zhejiang Universiteto profesoriumi ir Šilko kelio projektuotoju globaliu mastu Prof. Paul Tae-Woo Lee ir Kinijos-Baltarusijos komercijos ir logistikos korporacijos “Great Stone“ atstovu Mao Cong.

Konferencijoje diskutuota itin svarbiu Lietuvai klausimu – galimybe tapti Kinijos prekių paskirstymo centru. Tam, kad tai būtų galima įgyvendinti, būtinas visų transporto rūšių bendradarbiavimas. Kelių transportui čia tektų ypatingas vaidmuo, paskirstant krovinius ES valstybėse.

T. Garuolis savo pranešime pristatė Lietuvos transporto sektoriaus galimybes ir privalumus, puikią geografinę lokaciją, gerai pažįstamas tiek rytų, tiek vakarų Europos rinkas, kasmet papildomą ir atnaujinamą krovinių pervežimo priemonių parką bei kitus privalumus. Sekretorius transporto politikai patikino, kad asociacija aktyviai dalyvaus projektuose ir darbo grupėse, siekiančiose užtikrinti patikimus prekių srautus, išnaudojant Lietuvos kelių transporto sektoriaus galimybes.

Pranešėjai iš Kinijos pažymėjo, kad Lietuva galėtų pasinaudoti galimybe ir tapti paskirstymo centru centrinei ir Šiaurės Europai bei Rusijai. Svečiai taip pat minėjo, kad sklandžiam krovinių judėjimui užtikrinti svarbu politinė parama bei aiškios ir efektyvios pasienio ir muitines kontrolės procedūros. Pokalbyje su Kinijos tarptautines ekspeditorių asociacijos generaliniu sekretoriumi Liu Xuede kalbėta apie kiekvienos transporto rūšies integralumo svarbą ir sąveiką.