LT EN RU
Naujienos

Asociacija „Linava“ kviečia naujų idėjų semtis hakatone „HACK4LINAVA“

2022 balandžio 27

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“, Tarptautinės kelių transporto sąjungos (angl. IRU) narė, kviečia įvairių sričių profesionalus, startuolius ir inovatyvias įmones dalyvauti hakatone „HACK4LINAVA“, kuris vyks gegužės 27-29 d. Vilniuje. Renginio metu bus siekiama surasti sprendimus į vežėjams kylančius klausimus, susijusius su vairuotojų trūkumu, konkurencingumo išsaugojimu, iššūkiais Rytų šalyse ir įsitvirtinimu naujose rinkose. Su transporto, ekonomikos, finansų ir kitų sričių ekspertais bus ieškoma galimų sprendimo būdų, kaip transporto verslui išlikti konkurencingu.  

Asociacijos „Linava“ inovacijų ir transporto politikos sekretorius Andrius Burba sako, kad tai pirmas tokio pobūdžio renginys skirtas transporto sektoriui, kurio metu bus ieškoma inovatyvių sprendimų leisiančių išlikti konkurencingais globaliame pasaulyje, tai lyg savotiškos kūrybinės dirbtuvės.

„Esame įsitikinę, kad renginys, pritrauks profesionalus ne tik iš Lietuvos. Jau sulaukėme susidomėjimo iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Estijos. Tikimės, jog hakatono metu žmonės keisis idėjomis ir kartu ieškos geriausių sprendimų, kurie padės  mūsų vežėjams šviežiomis akimis pažvelgti į pervežimų ir logistikos verslą. Be to, tokiuose renginiuose mezgasi kontaktai, pamatomos naujos galimybės, kaip kartu galima spręsti kylančius iššūkius“, – sako A. Burba.

Idėjų ir inovacijų skatinimo renginys „HACK4LINAVA“ vyks gegužės 27-29 d. Vilniaus Universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC)  konferencijų salėje, esančioje Saulėtekio mokslo ir studijų slėnyje.

Renginyje pranešimus skaitys ir  dalyvių komandas moderuos žinomi Lietuvos verslo atstovai, ekonomistai, finansų ir kitų sričių ekspertai.

Hakatono metu planuojama diskutuoti šiomis temomis:

1. Vairuotojų kompetencijos kėlimas siekiant išvengti bei sumažinti įmonių patiriamus nuostolius. Turėtų būti ieškoma inovatyvių kompetencijos patikrinimo sprendimų (pvz. testai). Renginio metu bus pasiūlyta, kaip tobulinti vairuotojų mokymo programas, pritaikius šiuolaikines technologijas, kurios padės pagerinti vairuotojo praktinius įgūdžius (ekovairavimą, saugų krovinio transportavimą, vairuotojų darbo ir poilsio režimo laikymąsi ir kt.).

2. Kelionės leidimų skaitmenizavimas. Lietuva kasmet išduoda daugiau kaip 400 tūkst. popierinių leidimų ir panašiai tiek pat gauna, todėl būtina ieškoti skaitmeninių sprendimų leidimų išdavimui ir jų kontrolei.

3. Verslo perorientavimas įvertinus geopolitinę situaciją. Laukiama sprendimų, kurie padėtų vežėjams lengviau vykdyti naujų rinkų paiešką bei didinti savo konkurencingumą.

4. Vairuotojo profesijos populiarinimas.
Dalyviai turėtų pateikti sprendimus, kuriuos įgyvendinę vežėjai galėtų sudominti jaunus žmones bei moteris vairuotojo darbu.

5. Logistikos procesų optimizavimas. Artimojoje perspektyvoje turėsime siekti įgyvendinti Žaliojo kurso ir vairuotojų socialinės gerovės tikslus. Sprendimai leisiantys užtikrinti šimtaprocentinį vilkiko užkrovimą ne tik taupys lėšas, bet ir padės pasiekti maksimalų veiklos efektyvumą. Turime panaudoti skaitmeninius sprendimus, galinčius užtikrinti, jog tarptautiniuose pervežimuose dirbantys vairuotojai per dieną išdirbę 8-10 val., galėtų grįžti į namus pas šeimas.

Organizatoriai tikisi, kad šis renginys padės ne tik atsakyti į iškeltus klausimus, bet ir dalyvių pagalba galės idėjas paversti projektais, kuriuos „Linava“ realizuos pritraukusi investicinių fondų ir IRU lėšas.

Daugiau informacijos: https://hack4linava.lt/