LT EN RU
Naujienos

Asociacija siekia liberalizuoti TA atlikimą užsienyje

2017 rugsėjo 29

Rugsėjo 27 d. asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Vytautas Milėnas ir sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis lankėsi LR Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje ir pristatė vežėjų poziciją dėl naujų teisės aktų.

Kiek anksčiau asociacija LINAVA ne kartą kreipėsi į atsakingas valdžios institucijas dėl gegužės mėnesį paskelbto Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo projekto, kuriuo buvo siūloma pripažinti tik Vyriausybės įgaliotų institucijų nustatyta tvarka Lietuvoje atliktas transporto priemonių technines apžiūras (TA). Minėtas projektas patvirtintas nebuvo, todėl Lietuvoje registruotų transporto priemonių privalomąją techninę apžiūrą ir toliau galima atlikti Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybėse. Tačiau naujoje redakcijoje atsirado formuluotė, kuri gali būti nenaudinga vežėjams.

Įstatymu norima įtvirtinti, kad Lietuvoje registruotos transporto priemonės TA Europos Sąjungoje  galėtų atlikti susisiekimo ministro ar jo įgaliotos institucijos nustatytomis sąlygomis ir tvarka įgalioti subjektai, kuriuos atlikti privalomąją techninę apžiūrą įgaliojo valstybė, kurioje jie yra. Asociacija atkreipė dėmesį, kad pagal dabartinę tvarką Lietuvoje yra pripažįstamos 56-ių Vokietijoje esančių techninių apžiūrų centruose atliktos techninės apžiūros. Naujoji įstatymo formuluotė kelia daug klausimų: kas bus susisiekimo ministro ar jo įgaliotos institucijos įgalioti, o taip pat ir užsienio valstybės įgalioti subjektai; kaip tai bus įgyvendinama; ir, ar priėmus tokią tvarką nebus sudaromos monopolinės sąlygos.

Pritaikius tokią įstatymo formuluotę, susidarytų situacija, kuomet Lietuvoje registruotos transporto priemonės privalomąją techninę apžiūrą galėtų atlikti tik viename ar keliuose užsienio valstybėje esančiuose techninės apžiūros centruose, o dėl to vežėjai patirtų papildomų išlaidų ir gaištų laiką. Asociacija „Linava“ siekia, kad pakeitus aukščiau minėtą įstatymo formuluotę, nebūtų pakeista dabar galiojanti tvarka.