LT EN RU
Naujienos

Asociacijoje „Linava“ surengta kraujo donorystės akcija

2021 kovo 28

Asociacija „Linava“, bendradarbiaudama su Nacionaliniu kraujo centru (NKC), kovo 26 d. surengė kraujo donorystės akciją, kurios tikslas – padėti sunkiai sergantiems ir neatlygintinai paaukoti kraujo. Prie šio kilnaus tikslo prisijungė daugiau kaip 20 transporto sektoriaus įmonės Magneta Logistics bei „Linavos“ darbuotojų.  

Mūsų šalies gydymo įstaigose nuolat trūksta visų grupių kraujo. Jis gyvybiškai būtinas atliekant svarbias operacijas, kad pacientai galėtų sėkmingai pasveikti ir grįžti pas artimuosius. Tai gali išgelbėti gyvybes kitiems – vieno donoro kraujas gali išgelbėti gyvybes net trims pacientams.

Kraujo donorais vis dažniau tampa ir didelės organizacijos, įmonės, verslo kompanijos, valstybės institucijos.

Svarbi informacija norintiems tapti kraujo donorais: prieš duodant kraujo, būtina kuo daugiau gerti skysčių, rekomenduojama vandens, ir būti pavalgius (rekomenduojama likus 1 val. ar daugiau iki kraujo davimo).

Žmogaus organizme yra apie 5-6 litrai kraujo, vienos donacijos metu donoras gali duoti kraujo 450 ml. Tai neturi jokio neigiamo poveikio sveiko žmogaus organizmui. Vyrai donorai kraujo gali duoti 6 kartus per metus, o moterys – 4 kartus, bet ne dažniau kaip kas 2 mėnesius.

Daugiau nuotraukų Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/linava.asociacija