LT EN RU
Naujienos

Asociacijos „Linava“ atstovai lankosi Europos Parlamente – kalba apie „Mobilumo paketą“

2018 lapkričio 22

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis lapkričio 21 d. Europos Parlamente susitiko su europarlamentarais ir parlamento darbuotojais  iš Lietuvos, Vokietijos, Suomijos, Vengrijos ir Rumunijos. Susitikimuose pagrindinis dėmesys skirtas Lietuvos vežėjams jautriausiems klausimams – Komandiruojamų darbuotojų direktyvos (toliau – Direktyva) taikymui ir reguliariam vilkikų gražinimui į registracijos šalį.

„Linavos“ atstovai susitikimuose išgirdo, kad vokiečiai nelinkę palaikyti šiuo metu Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Austrijos kompromisinių pasiūlymų dėl Direktyvos taikymo visam tarptautiniam transportui, išskyrus tuos atvejus, kai krovinys pakraunamas arba iškraunamas vežėjo įsisteigimo šalyje (vadinamasis dvišalis transportas). Tačiau Vokietijos atstovai linksta prie Direktyvos taikymo modelio, kuriuo remiantis Direktyva būtų taikoma vairuotojui priimančiojoje ES narėje per mėnesį praleidus tam tikrą valandų skaičių. Kai kurie vokiečių parlamentarai pritartų sunkvežimių gražinimui kaip kovos su pašto dėžutėmis (angl. letter box) priemonei.

„Mus palaikantys parlamentarai pažymėjo, kad komunikuojant šiame derybų etape labai svarbus emocinis fonas, techninių ir ekonominių argumentų Europos Parlamentas nebegirdi. Pozityvu tai, kad Direktyvos netaikymas tarptautiniam transportui  vis dar gali grįžti į svarstymus, taip pat planuojamas esminių „Mobilumo paketo“ pasiūlymų teisinis atitikimo stojimo sutarčiai vertinimas“, – pasakoja T.Garuolis.

Europos Parlamente vis dar nėra sutarimo dėl pasiūlymų svarstymo procedūros. Yra dvi galimybės: svarstymai grįš į Transporto komitetą, arba bus svarstomi plenarinėje Europos Parlamento sesijoje. Yra nuomonių, kad balsavimas Europos Parlamente gali nusikelti ir į vasario mėnesį.

Europos Parlamentas dėl  „Mobilumo paketo“ yra susiskaldęs, todėl neatmetama galimybė, kad nesuradus visas šalis tenkinančio kompromiso nebus siekiama sprendimo šio parlamento kadencijos laikotarpiu.