LT EN RU
Naujienos

Asociacijos „Linava“ atstovai Z. Buivydas ir A. Burba – IRU generalinėje asamblėjoje ir specialiose tarybose

2022 gegužės 05

Situacija Ukrainoje, augančios degalų kainos ir galimi šio iššūkio sprendimai, tolimųjų reisų vairuotojų trūkumas ir jų apmokymas – tai tik keletas klausimų, kurie aptariami gegužės 5-6 d. Šveicarijos mieste Ženevoje vykstančioje Tarptautinės kelių transporto sąjungos (angl. International Road Union, IRU) generalinėje asamblėjoje bei Krovininio transporto ir Keleivinio transporto tarybose.

Šioje IRU asamblėjoje Lietuvos nacionalinę vežėjų automobiliais asociaciją „Linava“ atstovauja generalinis sekretorius Zenonas Buivydas ir Inovacijų ir transporto politikos sekretorius Andrius Burba.

Šiandien, gegužės 5 d., asociacijos atstovai dalyvauja Krovininio transporto ir Keleivinio transporto tarybose, o rytoj, gegužės 6 d. – IRU generalinėje asamblėjoje.

„Transporto sektorius dėl karo Ukrainoje, trūkinėjančių tiekimo grandinių, Mobilumo paketo reikalavimų ir sparčiai augančių degalų kainų susiduria su didžiuliais iššūkiais. Kartu su kolegomis iš kitų Europos valstybių, Tarptautinės energijos agentūros, kitų tarptautinių organizacijų ieškome sprendimų, kaip sektorius galėtų prisitaikyti ir sparčiai judėti pirmyn“, – akcentuoja Z. Buivydas.

Inovacijų ir transporto politikos sekretorius A. Burba keleivinio transporto taryboje pristatė Lietuvos transporto sektoriaus pagalbą Ukrainai, paragino kitų šalių atstovus skirti nenaudojamus ir važiuojančius autobusus nuo priešo besiginančiai šaliai. A.Burba pabrėžė, kad ukrainiečiams tokia pagalba – labai reikalinga.

„Kelevinio transporto taryboje daug dėmesio skirta ir vienai opiausių problemų – profesionalių vairuotojų trūkumui. Daugelio užsienio šalių atstovai pasisako už tai, kad būtų leidžiama anksčiau vairuoti sunkiasvores transporto priemones – vilkikus ir keleivinius autobusus. Tam būtini ne tik šalių teisės aktų pakeitimai, bet atnaujinti tarptautines direktyvas, kuriomis remiasi ir šalys“, – sako A. Burba.

IRU yra pasaulinė asociacija, vienijanti keleivių ir krovinių vežimo įmones, atstovaujanti pasaulio vežėjų interesus tarptautiniu lygmeniu, glaudžiai dirbanti su Europos Komisija (EK) bei kitais sprendimų priėmėjais.

Kovo mėnesį asociacijos  „Linava“ Prezidiumo patarėjas Vytautas Naudužas buvo išrinktas IRU Krovinių komiteto viceprezidentu.