LT EN RU
Naujienos

Asociacijos atstovai dalyvavo trišalės tarybos posėdyje SADM

2018 kovo 14

Kovo 13 d. asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas, prezidiumo narys Anatolijus Ašmankevičius, generalinis sekretorius Tomas Garuolis ir prezidento patarėjas visuomeniniais pagrindais Vidmantas Pelėda dalyvavo trišalės tarybos posėdyje Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Susitikimo metu kalbėta apie profesinių sąjungų keliamus reikalavimus darbdaviams. Asociacijos atstovai pristatė vežėjų pozicijas. Ieškota kompromiso, kuris tenkintų visas suinteresuotas puses.

Trišalės tarybos posėdyje buvo numatyta nemažai klausimų. Vežėjams aktualiausias buvo susijęs su pasiūlymu keisti vyriausybės nutarimą dėl dienpinigių mokėjimo. Darbdavių ir darbuotojų atstovai sutarė kompromisinį variantą, kad vairuotojams būtų mokama ne mažiau 50 proc. numatytų dienpinigių normos už dieną. Tokia galimybė buvo aptarta ankstesniame susitikime su profsąjungų atstovais darbo grupės darbiniame posėdyje. Trišalėje taryboje šis sprendimas galutinai suderintas.

Profsąjungų atstovai teigė, kad jie siekia pasirašyti šakinį susitarimą. Asociacijos „Linava“ prezidentas E. Mikėnas akcentavo, kad asociacija vienija apie 20 proc. šalies vežėjų. Profsąjungoms priklauso dar mažiau tolimųjų reisų vairuotojų, todėl „Linava“ tokios sutarties už visą sektorių pasirašyti negali. Pasiūlyta esančias problemas spręsti dialogo būdu.

Nuspręsta ir toliau bendradarbiauti bei ieškoti kompromisinių sprendimų, kurie tenkintų darbdavius ir darbuotojus, užtikrintų abiejų pusių interesus ir tvarią sektoriaus plėtrą.