LT EN RU
Naujienos

Atmintinė apie sienos kirtimo vietos ir laiko rezervavimą, registraciją aikštelėse ir laukimo tvarką

2018 balandžio 13

Autotransporto priemonės, kirsiančios sieną Kybartų (A/B/C/D kategorijos ), ir C kategorijos per Medininkų, Šalčininkų, Lavoriškių pasienio postus, gali rezervuoti sienos kirtimas vietą ir laiką interneto svetainėje www.ltsiena.lt , www.ltborder.lt. Pateikiame atmintines lietuvių ir rusų kalbomis.

Registruojant rezervaciją galima užsisakyti papildomus mokamus SMS pranešimus apie iškvietimą vykti iš laukimo vietos į pasienio postą. Pirmas SMS pranešimas informuos jus apie užsakytą paslaugą, antras – apie kvietimą vykti į pasienio postą, trečias primins , jei neišvykote iš laukimo vietos. Redaguoti rezervavimą galima tik 3 kartus ir ne vėliau kaip likus trims valandoms iki pasirinkto sienos kirtimo laiko intervalo pradžios.

Kiekviena autotransporto priemonė gali turėti vieną rezervaciją ir vieną kartą būti registruota į gyvą eilę.

C kategorijos (o Kybartų pasienio poste ir A, B,D) autotransporto priemonės, kirsiančios sieną per Kybartų, Medininkų, Šalčininkų, Lavoriškių pasienio postus, turi užregistruoti savo valstybinį numerį prieš įvažiuojant į postą arba prieš laukimo aikštelę.

Su rezervacija į pasienį atvykstančios autotransporto priemonės, jei pasienio punkte nėra palaukimo aikštelės, privalo atvykti neanksčiau nei 30 min. iki nurodyto rezervacijoje kvietimo laiko. Jeigu transporto priemonė atvyko daugiau nei 15 minučių vėliau, nei rezervacijos patvirtinime nurodytas atvykimo laikas, rezervacija panaikinama. Per valandą pateikus svarbias priežastis dėl vėlavimo , rezervacija gali būti atstatyta.

Jei transporto priemonės, kuriai turima išankstinę rezervaciją, vairuotojas mato, kad į palaukimo aikštelę įvažiuoti yra susidariusi eilė, tai šiuo atveju būtina laukti mašinų eilėje. Jei nepavyktų po 5 valandų , laiko , kuris nurodytas išankstinėje rezervacijoje , įvažiuoti į palaukimo aikštelę ir būti iškviestam į pasienį, vairuotojas gali kreiptis į PKP Direkciją su raštišku prašymu pkpd@pkpd.lt grąžinti sumokėtą mokestį už paslaugą.

Atvykus į pasienį, registruojamas transporto priemonės valstybinis numeris. Tik pateikus reikiamus dokumentus, suteikiama vieta prioritetinėje eilėje, jei rezervuojant tai buvo nurodoma. Nepateikus prioritetą patvirtančių dokumentų, rezervavimas yra panaikinamas.

Vairuotojas, registruodamas transporto priemonę į gyvą eilę, gali nurodyti pageidaujamą poilsio valandų skaičių. Tai toks valandų skaičius, per kurį jis nebūtų kviečiamas, nors pagal eiliškumą būtų jo pirmumas.

Atvykę pagal išankstinę rezervaciją nėra kviečiami anksčiau vykti į pasienį ,nei jų pasirinktas laikas rezervacijoje. Todėl vairuotojai turi planuoti iš anksto savo darbo ir poilsio laiką.

Iki 1 val. parkavimas laukimo aikštelėse – nemokamas.

Transporto priemonės kviečiamos į pasienį atvaizduojant valstybinį numerį švieslentėje, o ten kur yra galimybės, papildomai rodant numerius televizoriuose ar pranešant per radijo stoteles.

Iškviesta autotransporto priemonė turi išvykti iš laukimo vietos į pasienį ,priklausomai per kurį postą vykstama, per 30 – 60 minučių. Per šį laiką neišvykus transporto priemonei, jos vieta eilėje ir registracija automatiškai naikinama. Tokiu atveju privaloma iš naujo ją registruoti į eilę.

Jei autotransporto priemonė išvyksta iš laukimo vietos anksčiau, nei yra kviečiama į pasienį, jos vieta eilėje automatiškai yra panaikinama, o sugrįžus privaloma iš naujo ją registruoti į eilę.