2020 kovo 02

Atnaujinta. Koronaviruso protrūkis – poveikis Turkijos pasienio kontrolės punktams


Kadangi koronavirusas ir toliau sparčiai plinta skirtinguose regionuose, vyriausybės ir toliau taiko skubias priemones, kad sustabdytų viruso atvejų progresavimą.

Nuo 2020 m. vasario 22 d. institucijos uždarė Iranui atvirus Irako, Azerbaidžano ir Turkmėnistano pasienio kontrolės punktus ir ši laikina priemonė tęsiasi.

Po minėto susijusių šalių sprendimo ir dėl dabartinės padėties dėl koronaviruso atvejų Turkijos valdžios institucijos uždarė Iranui atvirus pasienio kontrolės punktus. Turkijos valdžios institucijos draudžia įvažiuoti į Turkiją, išskyrus Turkijos transporto priemones ir sunkvežimių vairuotojus. Transporto priemonėms su užsienietiškais numeriais, prekėms ir keleiviams įvažiuoti draudžiama. Nuo šiol Turkijos valdžia leidžia užsienio šalių sunkvežimiams naudotis Turkijos pasienio kontrolės punktais, kurie yra atviri Irane, dvišalėms ir tranzitinėms transporto operacijoms per Iraną vykdyti.

Gruzijos valdžios institucijos praktiškai ėmėsi naujos priemonės, pagal kurią žmonėms, kurie per pastarąsias 28 dienas keliavo po Iraną, Pietų Korėją, Kiniją ir Italiją, Gruzijos valdžia draudžia atvykti į Gruziją.

Kita vertus, kaip naują priemonę Turkijos valdžios institucijos uždarė Irakui atvirus pasienio punktus nuo 2020 m. vasario 29 d. Pagal naująją priemonę į Iraką vykstančias prekes ir konteinerius irakiečiai ir vairuotojai gabens iš Halil Ibrahim pasienio vartų iki galutinio paskirties taško Irake.

Dėl visų pirmiau minėtų priemonių pasienio punktuose tenka ilgai laukti, o Turkijos muitinė ir kitos susijusios institucijos imasi būtinų priemonių, kad paspartintų sienos kirtimo procesus.