LT EN RU
Naujienos

Atnaujinta: koronaviruso viruso protrūkis – Italija

2020 kovo 10

IRU informavo, kad pirmadienį, 2020 m. kovo 9 d., sušauktoje spaudos konferencijoje Ministras Pirmininkas Giuseppe Conte paskelbė  naują dekretą, kurio nuostatos taikomos visai nacionalinei teritorijai,  ir anksčiau nustatytoms „oranžinės zonos“ arba „saugomos zonos“ taisyklėms. Šis dekretas galioja nuo 2020 m. kovo 10 d. iki balandžio 3 d.

Civilinė sauga priėmė potvarkį, kuriuo nustatyta, kad Vyriausybės priimtos naujos priemonės nebus taikomos prekių tranzitui ir gabenimui bei visai logistikos grandinei iš nurodytų teritorijų ir į jas, tad transporto priemonės su prekėmis gali įvažiuoti teritoriją ir išvažiuoti iš jos.

Vairuotojų prašoma turėti iš anksto užpildytą deklaraciją

Galimi patikrinimai įvažiuojant į šalį. Dėl būtinybės vykti darbo reikalais, kokie reikalingi konkretūs įrodantys dokumentai, nėra nurodyta, tačiau be aukščiau minimos užpildytos deklaracijos patikrinimo metu rekomenduojame turėti ir pateikti krovinių gabenimo užsakymą, komandiruotės įsakymą ir CMR važtaraštį ir pan. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos rekomendacija, vairuotojams patariama turėti darbdavio pasirašytą paaiškinimą, kad vairuotojas yra komandiruotas į Italiją su tam tikru tikslu (paimti/nuvežti krovinį), nurodant konkrečią vietą.