LT EN RU
Naujienos

Azerbaidžane ieškoma naujų galimybių Lietuvos vežėjams

2022 gegužės 17

Azerbaidžano sostinėje Baku su Lietuvos delegacija viešintis asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas aptaria Lietuvos vežėjų galimybes bendradarbiauti su šios šalies transporto ir logistikos sektoriaus atstovais, diskutuoja apie galimus tranzito kelius.  

R. Austinskas jau susitiko su Azerbaidžano vežėjų asociacijos ABAD generaliniu sekretoriumi, artimiausiu metu numatytas susitikimas su šios asociacijos prezidentu.

Trečiadienį suplanuotas vizitas  Baku jūrų uoste  ir Azerbaidžano laisvojoje ekonominėje zonoje. Ketinama aptarti šio uosto išnaudojimą galimai prekybai. Vėliau tą pačią dieną vyks oficialus Azerbaidžano-Lietuvos verslo forumas, kuriame dalyvaus Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas. Susitikime planuojama aptarti dvišalio bendradarbiavimo galimybes verslo srityje.

Po šio renginio numatytas Lietuvos susisiekimo viceministro Juliaus Skačkausko susitikimas su Azerbaidžano ekonomikos  viceministru. Šiame susitikime, kuriame dalyvaus ir R. Austinskas,  ketinama kalbėtis apie dvišalės sutarties pasirašymą tarp Lietuvos ir Azerbaidžano valstybių. Šiuo susitarimu būtų detaliau reglamentuojami tarpvalstybiniai pervežimai kelių transportu.

Azerbaidžane gausu naftos išteklių, kurie naftotiekiu eksportuojami ir į Europą. Šalis turtinga juodųjų ir spalvotųjų metalų. Lietuvos verslą ši valstybė domina ir dėl glaudesnio bendradarbiavimo krovinių tranzito, žemės ūkio produkcijos tiekimo srityje.


Grįžti
KLAUSK