LT EN RU
Naujienos

Baltarusija: pakeitimai įvažiuojantiems

2020 kovo 26

Kovo 25 d. buvo priimtas Baltarusijos Ministrų tarybos nutarimas, nustatantis priemones, skirtas užkirsti kelią koronaviruso COVID-19 sukeltos infekcijos plitimui. Nutarimas įsigalioja nuo 2020 m. kovo 28 d. 00:00 val.

Nutarime yra numatyta, kad asmenys, atvykstantys į Baltarusiją iš šalių, kuriose yra fiksuojami COVID-19 infekcijos atvejai, privalo 14 dienų nuo atvykimo į šalį būti saviizoliacijoje. Jie nebus išleidžiami iš šalies nepasibaigus šiam laikotarpiui. Ši nuostata netaikoma transporto priemonių vairuotojams, atliekantiems tarptautinius krovinių pervežimus. Taip pat saviizoliacijos reikalavimas netaikomas užsienio šalių piliečiams, grįžtantiems tranzitu per Baltarusijos teritoriją iki savo nuolatinės gyvenamosios vietos. Visi į Baltarusijos teritoriją atvykstantys asmenys privalo 2 egzemplioriais užpildyti  anketą.

Vairuotojai, vykdantis tarptautinį krovinių pervežimą per Baltarusijos teritoriją tranzitu ir važiuojantys tarp dviejų valstybinės sienos kirtimo punktų, turi važiuoti tik valstybiniais keliais, kuriuose yra specialiai skirtų maitinimo ir poilsio vietų („Linava“ jau skelbė žemėlapį). Sustojimo metu vairuotojai, atliekantys tranzitinius pervežimus, neturi išvykti iš sustojimo vietų (automobilių stovėjimo aikštelių) teritorijos.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad vairuotojai, vykdantys tranzitinį pervežimą per Baltarusijos teritoriją, privalo išvažiuoti iš Baltarusijos trumpiausiu maršrutu ne vėliau kaip kitą dieną nuo įvažiavimo dienos į Baltarusijos teritoriją. Išimtys taikomos tais atvejais, kai neįmanoma laikytis nurodyto laikotarpio dėl transporto priemonės gedimo ar avarijos, taip pat dėl krovinio pakrovimo, iškrovimo ar perkrovimo, transporto priemonės keitimo, jeigu tai numatyta krovinio pervežimo sutartyje ir nurodyta krovinio lydinčiose dokumentuose. Bet išvardinti veiksmai turi būti įvykdyti kaip galima greičiau.