LT EN RU
Naujienos

Baltarusija pradėjo kurti naują transporto sistemos plėtros strategiją

2013 vasario 08
Baltarusijos Susisiekimo ministerija pradėjo formuoti naują inovatyvią valstybės transporto sistemos strategiją iki 2030 m. Scania nuotr.

Baltarusijos Susisiekimo ministerija pranešė, kad pradėjo rengti strategiją „Novatoriško transporto sistema Baltarusijoje 2030“. Naują strategiją formuoja Susisiekimo ministerijos, organizacijų atstovai, mokslininkai. Per pastaruosius metus ministerija sakė, kad šalies transporto sistemoje yra keletas klausimų, kurie reikalauja greitų ir moksliškai pagrįstų sprendimų.

„Transporto sistemos modernizavimo ekonominę naudą galime gauti tik tuomet, jei vienu metu vykdysime visų transporto rūšių vystymą. Tai darysime kurdami novatorišką strategiją“, – komentavo Baltarusijos Susisiekimo ministerijos atstovai.

Ministerija formuodama naują transporto strategiją didelį dėmesį kreips į Rusijos narystę PPO (Pasaulio prekybos organizacijoje) ir sieks užtikrinti vežėjų ir transporto įmonių konkurencingumą Europoje ir Azijoje.  „Mūsų užduotis – tinkamai įvertinti šiuolaikinio pasaulio iššūkius, prognozuoti situaciją ir pasirinkti teisingą kelią į transporto sistemos Baltarusijoje plėtrą. Esant tokioms sąlygoms, tikimės užtikrinti transporto paslaugų kokybę, kainą ir našumą tarptautinėje rinkoje,“– sakė Baltarusijos Susisiekimo ministerijos atstovai.