LT EN RU
Naujienos

Baltarusija: sugriežtinta tranzitu važiuojančių transporto priemonių kontrolė

2020 balandžio 16

Kaip informavo Baltarusijos asociacija Bamap, Baltarusijos transporto inspekcija sustiprins kontrolę tranzitu važiuojančių transporto priemonių.

Buvo imtasi papildomų priemonių bendradarbiaujant su kelių policija ir kompleksų administracija, kurie buvo nustatyti kaip vairuotojų poilsio ir maitinimo vietos, degalų užpylimo vietos tranzitu per Baltarusijos teritorija važiuojančioms transporto priemonėms. Baltarusijos transporto inspekcija pasienyje dalina žemėlapius tranzitu važiuojantiems vairuotojams, su nurodytomis poilsio ir maitinimo vietomis, degalų užpylimo vietomis ir kasdien vykdo kontrolę, kaip vairuotojai laikosi reikalavimų.

Transporto inspekcijos specialistai vykdo reidus įvairuosi šalies vietose, stebi situaciją keliuose, reaguoja į gyventojų pranešimus apie tarptautinių vairuotojų sustojimus, vietose, kurių nėra leidžiamose transporto koridoriuose. Už šį pažeidimą, remiantis Baltarusijos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 23 straipsnio 4 dalimi, gresia bauda iki 50 bazinių dydžių (1 BD – 27 rublių).

Kaip jau esam skelbė anksčiau, vairuotojai vykdantis tranzitinius pervežimus per Baltarusijos teritoriją, turi važiuoti tik respublikiniais keliais, kuriuose galimas sustojimas poilsiui ir maitinimuisi, taip pat užsipilti degalų. Vairuotojai važiuojantis tranzitu sustojimo metu neturi išvykti iš šių punktų teritorijos.

Tranzitu važiuojančiu transporto priemonių vairuotojai, privalo išvykti iš Baltarusijos trumpiausiu maršrutu ne vėliau kaip kitą dieną po atvykimo į jos teritoriją dienos.

Taip pat vairuotojai privalo turėti asmeninės apsaugos priemones (medicininės kaukes, pirštinės) ir jas naudoti išlipant iš transporto priemonės.

Žemėlapis rusų kalba čia.

Žemėlapis anglų kalba čia.