LT EN RU
Naujienos

Briuselyje aptartos kelių transporto sektoriaus perspektyvos

2012 spalio 23

Praėjusią savaitę Briuselyje viešėję Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ viceprezidentas Mečislavas Atroškevičius, generalinis sekretorius Vidmantas Adomaitis ir sekretorius transporto politikai Gintautas Ramaslauskas susitiko su Tarptautinės vežėjų sąjungos IRU nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje vadovu Michael Nielsen.

Susitikime aptarti Lietuvai ir kitoms rytinės ES sienos su Rytų kaimynėmis klausimai, pasienio infrastruktūros finansavimo, akcizo degalams didinimo ir ES transporto politikos aktualijos.

Lietuvos Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ delegacija susitiko ir su mūsų šalies transporto atašė Briuselyje Nerijumi Kaučiku. Susitikime pasidalyta vežėjams aktualiomis problemomis bei aptarti svarbūs mūsų šaliai transporto politikos aspektai artėjant 2013-iesiems kai Lietuva taps ES pirmininkaujančia šalimi.

Asociacijos „Linava“ vadovų delegacija dalyvavo vykusiame „IRU-TISPOL-ECR“ organizuotame seminare „Leidimas verstis keleivių ir krovinių vežimo profesine veikla ir kelių transporto įmonių elektroniniai registrai“. Seminare aptartos kelių transporto reglamentavimo gairės ir netolimoje ateityje įsigaliosiančios naujovės, tokios kaip kelių transporto įmonių elektroniniai registrai. „Jau netolimoje ateityje elektroniniai duomenys apie ES rinkoje dirbančias įmones bus jungiami į vieningą duomenų bazę, jie bus lengvai pasiekiami kiekvienos šalies transporto inspekcijai, juos naudos ir kitos institucijos vežėjų rizikai įvertinti“, – sako M. Atroškevičius.

Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ atstovas spaudai
Gytis Vincevičius