LT EN RU
Naujienos

Briuselyje svarstyti nauji pasiūlymai vežėjų verslui

2011 spalio 05

Praėjusią savaitę Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Vidmantas Adomaitis dalyvavo Briuselyje vykusiame Tarptautinės vežėjų sąjungos IRU krovininio transporto ryšių su Europos Sąjunga komiteto posėdyje, kuriame svarstyti aktualiausi vežėjams klausimai. Taip pat įvyko susitikimas su IRU generaliniu sekretoriumi Martin Marmy, o kiek vėliau su Lietuvos transporto atašė Briuselyje Nerijumi Kaučiku.
Viena iš svarbiausių žinių, kurią V. Adomaitis teigia išgirdęs iš M. Marmy yra tai, kad IRU pozityviai vertina ir palaiko Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ vadovybės pastangas išspręsti susiklosčiusius sunkumus. Anot M. Marmy matomas aiškus progresas tvarkant  asociacijos vidaus procesus.
Aukštas IRU pareigūnas Lietuvos atstovą pasveikino su artėjančiu asociacijos „Linava“ dvidešimtmečiu ir apgailestavo, kad pats negalės dalyvauti jo minėjime spalio 7 d. Vilniuje vyksiančiame vežėjų Kongrese. Jis patikino, jį šia proga pavaduos IRU vadovybės atstovas.

Lietuvos transporto atašė Briuselyje Nerijus Kaučikas susitikime su V.Adomaičiu aptarė kelių transporto klausimus, kuriuos asociacija „Linava“ norėtų ginti su diplomatų pagalba ES institucijose. Šiais klausimais plačiau buvo diskutuojama jau minėtame Tarptautinės vežėjų sąjungos IRU krovininio transporto ryšių su ES komitete. Šis komitetas formuoja vieningą IRU poziciją, kuri vėliau patiekiama Briuselio politikams. Šiame susitikime nagrinėtos eurovinjetės direktyvos, degalų apmokestinimo ir darbo bei poilsio režimo klausimai.
Viena iš labiausiai diskutuotų temų – taip vadinamoji anglies dvideginio direktyva, kurios projektas numato kitokį nei dabar energijos nešiklių, tokių kaip dyzelinas ar dujos apmokestinimą. „Mokesčius norima skaičiuoti nuo taršos, tad dyzeliną naudojantiems vežėjams degalai dar brangtų. IRU komitete prieita nuomonės, kad tokiai direktyvai pritarti negalima, o nepaisant siūlomų skaičiavimų metodikų, būtina laikytis nuostatos, kad mokesčiai degalams turi nedidėti“, – sako V. Adomaitis.

Gytis Vincevičius
Lietuvos Nacionalinės Vežėjų Automobiliais Asociacijos LINAVA atstovas spaudai