2021 kovo 01

COVID-19 atnaujinimas: Nauji apribojimai Graikijoje (tik nariams)


Graikijos civilinės saugos viceministras paskelbė apie naujus apribojimus atvykti į Graikiją per Kakavija (Graikija-Albanija) ir Evzoni (Graikija-Šiaurės Makedonija), stengiantis apriboti koronaviruso (Covid-19) plitimą.

Pagal naujus apribojimus, kurie įsigalioja nuo 6.00 val. kovo 1 d. ir iki kovo 15 d.:

- Įvažiavimas per Kakavija ir Evzoni pasienio punktus (įskaitant sunkvežimių pravažiavimą) bus leidžiamas griežtai nuo 7.00 val. iki 17.00 val.

- Nustatytas asmenų atvykimo į Graikiją iš abiejų pasienio punktų per dieną skaičius dabar yra 400. Sunkvežimių vairuotojams dienos kvota netaikoma.

- Visi asmenys (įskaitant sunkvežimių vairuotojus), atvykstantys į Graikiją iš Kakavija ir Evzoni, privalės atlikti Covid-19 greituosius testus abiejuose pasienio punktuose. Tiems, kurių testas teigiamas bus uždrausta įvažiuoti.

- Visi asmenys, atvykstantys į Graikiją per abu pasienio punktus, turi izoliuotis 14 dienų.

Primenama, kad visi asmenys (įskaitant sunkvežimių vairuotojus), vykstantys per Graikijos įvažiavimo punktus, jau privalo prieš kelionę užpildyti keleivių atvykimo formą (PLF).

Keliautojai (ne sunkvežimių vairuotojai) taip pat privalo pateikti neigiamą 72 val. PGR testą.

Papildomai informuojama, kad greitieji testai taip pat atliekami Patras ir Igoumenitsa uostuose visiems asmenims, atvykstantiems į Graikiją per Italiją, o nuo 2021.02.25 greitieji testai atliekami Promahonas (GR-BUL), dėl kuri pasienio punkte susidaro ilgos eilės.

Šaltinis: OFAE