LT EN RU
Naujienos

COVID-19: Austrijos atvykimo taisyklių pakeitimai (tik nariams)

2021 vasario 08

Austrijos vežėjų asociacija AISÖ informavo, kad atsižvelgiant į COVID-19 sąlygas, visi keliautojai iš ES ir EEE valstybių prieš atvykdami į Austriją privalo pateikti elektroninę deklaraciją („Išankstinis kelionės  leidimas“) ir 10 dienų būti karantine. Keliautojai iš šalių, išvardytų atvykimo taisyklių, atsižvelgiant į COVID-19 sąlygas A priede, yra atleidžiam nuo šio reikalavimo. „Išankstinis kelionės leidimas“ gali būti užpildytas vokiečių ir anglų kalbomis. Šios dvi nuorodos vis dar nurodo senųjų atvykimo taisyklių formas ir vis dar apima priemiestinių keleivių vykimo išimtis. Kadangi naujosios atvykimo taisyklės bus taikomas tik nuo 2021 m. vasario 10 d., galima manyti, kad abi formos bus greitai pritaikytos.

Vietoj registracijos internetu vis tiek galima naudoti naujas E arba F formas.

Įvažiuoti be apribojimų galima šiems asmenims:

- Tranzitu vykstantys asmenys (be sustojimo)

- Įvažiavimas vykdant prekių ir asmenų gabenimą (vykdant pervežimus transporto priemonėmis) – rekomenduojama turėti Žaliosios juostos sertifikatą (Tarptautinį transporto darbuotojo pažymėjimą).

- Asmenys, atvykstantys į šalį arba grįžtantys į ją šeimos tikslais, reguliariai važiuojant tarpmiestiniais susisiekimais (bent kartą per mėnesį), (dėmesio: nuo vasario 10 d. atsiranda būtinybė kas savaitę registruotis ir testuotis).

- Asmenys, atvykstantys į šalį arba grįžtantys į ją darbo tikslais reguliariai važiuojant tarpmiestiniais susiekimais (bent kartą per mėnesį), (Dėmesio: nuo vasario 10 d. atsiranda būtinybė kas savaitę registruotis ir testuotis).

- Asmenys, kertantys užsienio teritoriją (pvz., „Große Deutsche Eck“ arba keliaujantys į Kleinwalsertal)

Asmenys, kurie neprivalo atlikti  karantino, jei įvažiavimo metu jiems buvo neigiamas PGR testas arba antikūnų testas nesenesnis nei 72 valandos:

- Humanitarinės pagalbos darbuotojai;

- Keliautojai verslo reikalais;

- Asmenys, atvykstantys į šalį teismo šaukimo pagrindu;

- Medicinos palyda;

- Diplomatai su identifikavimo kortele.

Nuo vasario 10 d. atvykstantiems į Austriją taikomas bendras įpareigojimas atlikti testus. Nepaisant kelionės tikslo ir įpareigojimo būti karantine, įvažiuojant turi būti pateiktas neigiamas COVID testas.

Priimtini  arba testų rezultatai atlikti Austrijoje, arba medicininės pažymos (vokiečių arba anglų kalba) apie PGR arba antikūnų testų rezultatus.

Testo rezultatuose iš Austrijos turi būti bent ši informacija: tiriamojo vardas ir pavardė, gimimo data, mėginių paėmimo data ir laikas, tyrimo rezultatai, testuojančio asmens parašas, įstaigos antspaudas, QR kodas arba brūkšninis kodas.

Jei tai medicininis pažymėjimas ar testo rezultato pateikti negalima įvažiavimo metu, tai būtina nedelsiant atlikti testą (PGR arba antikūnų), bet ne vėliau kaip per 24 valandas nuo įvažiavimo.

Be to, nuo 2021 m. vasario 10 d. asmenys, vykstantys priemiestiniu susisiekimu (įskaitant sunkvežimių vairuotojus – pvz., vairuotojas gyvena Vokietijoje, dirba Austrijos įmonėje ir savaitgalius praleidžia namuose) taip pat turi užsiregistruoti elektroniniu būdu („Išankstinis kelionės leidimas“) ir atlikti COVID testą bent kartą per savaitę (rekomenduojama turėti Žaliosios juostos sertifikatą).

Pirmasis bandymas turi būti atliktas ne vėliau kaip per 24 valandas nuo įvažiavimo ir tuo metu neturi būti vėlesnis nei 7 dienų. Testavimas ir registracija turi būti kartojami kas savaitę.

Papildomai AISÖ informavo, kad nuo 2021 m. vasario 10 d. asmenims, vykstantiems į Austriją, taikomas bendras įpareigojimas atlikti testus. Nepaisant kelionės tikslo ir įpareigojimo būti karantine, įvažiavus jau turi būti pateiktas neigiamas koronaviruso  testas.

Profesionalūs vairuotojai, keliaujantys be savo transporto priemonės, taip pat privalės pateikti neigiamą COVID-19 testą.

 Profesionalūs vairuotojai, vykstantys krovinine transporto priemone, atleidžiami nuo neigiamo testo pateikimo.

Šaltinis: AISÖ