LT EN RU
Naujienos

Darbdaviai vis dažniau naudojasi įdarbinimo subsidijomis

2013 balandžio 30
Daugiausiai darbo biržos parama naudojosi smulkaus ir vidutinio verslo įmonės. Š. Mažeikos/ BFL nuotr.

Lietuvos darbo birža paskelbė, kad darbdaviai vis dažniau įdarbindami naujus darbuotojus naudojasi subsidijomis. 2012 metais ir šių metų pirmąjį ketvirtį šią priemonę įgyvendino daugiau nei 9 tūkst. šalies darbdavių, o parama įsidarbinant suteikta per 16,2 tūkst. registruotų bedarbių. Daugiausiai darbo biržos parama naudojosi smulkaus ir vidutinio verslo įmonės.

Pastaruoju metu didelis dėmesys buvo skiriamas jaunimo užimtumui skatinti ir remti, todėl kas antras priemonės dalyvis minėtu laikotarpiu buvo jaunuolis iki 29 metų. Tarp kitų įdarbinimo subsidijuojant priemonėje dalyvavusių papildomai remiamų darbo rinkoje bedarbių daugiausiai – 44 proc. ilgalaikių ir iki įsiregistravimo biržoje nedirbusių dvejus ir daugiau metų, 21 proc. – vyresnių kaip 50 metų bedarbių, 22 proc. tėvų, įtėvių, vaiko globėjų, faktiškai auginančių vaikus iki 8 metų (neįgalius vaikus – iki 18 metų), 9 proc. neįgaliųjų ir kt.

Šiai remiamo įdarbinimo priemonei finansuoti iš viso 2012 metais ir šių metų pirmąjį ketvirtį buvo skirta per 54 mln. Lt. Europos socialinio fondo lėšų. Vidutiniškai vieno asmens užimtumui remti išmokėta subsidija – 3,4 tūkst. Lt.

Apie įdarbinimo subsidijuojant galimybes daugiau informacijos  galite rasti čia.

 

Šaltinis: www.ldb.lt