LT EN RU
Naujienos

VDI išnagrinėjo 316 transporto įmonių darbuotojų skundų

2013 vasario 01
VDI Asmenų aptarnavimo ir teisės taikymo skyriaus vedėjas Jonas Gricius ir darbo ginčų komisijų koordinatorė, Vilniaus II-osios DGK pirmininkė Irina Janukevičienė pristatė darbo ginčų komisijos pirmojo mėnesio veiklos rezultatus. A. Ufarto/BFL nuotr.

Nuo 2013 m. sausio 1 d.  įsigaliojus naujai darbo ginčų nagrinėjimo tvarkai,  darbuotojo ir darbdavio nesutarimus nagrinėja darbo ginčų komisijos prie Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) teritorinių skyrių, kurias sudaro VDI inspekcijos inspektoriai, darbdavių organizacijų bei  profesinių sąjungų atstovai. 

Nauja darbo ginčų nagrinėjimo tvarka paprastesnė ir objektyvesnė nei ankstesnė, kuomet darbo ginčų komisijos buvo sudaromos ir veikė darbovietėse. „Tolimųjų reisų vairuotojai dažnai kreipdavosi dėl darbo ginčų, tačiau pagal galiojusią tvarką, mes išanalizuodavome faktą, ir nukreipdavome toliau situaciją nagrinėti ginčų nagrinėjimo tvarka,“ – teigė VDI Asmenų aptarnavimo ir teisės taikymo skyriaus vedėjas Jonas Gricius. Anot jo, iki 2013 m., kuomet ginčai buvo nagrinėjami įmonėse, vairuotojai dažniausiai nesikreipdavo į jų įmonėse veikusias ginčų sprendimo komisijas dėl galimo šališkumo darbdavio atžvilgiu. Taip vairuotojo situacija dažnai likdavo neišnagrinėta, o jo interesai neapginti.

Pagrindiniai darbuotojų skundai – dėl atsiskaitymo

Per pirmąjį šių metų mėnesį iš 700 darbuotojų skundų, darbo ginčų komisijai buvo perduota 300, iš jų greitai ir objektyviai komisija išnagrinėjo 80 skundų.

Kaip teigė darbo ginčų komisijų koordinatorė, Vilniaus II-osios DGK pirmininkė Irina Janukevičienė, dažniausiai pateikiami skundai susiję su atsiskaitymu. „Darbuotojai kreipėsi dėl galutinio atsiskaitymo, vėluojančio darbo užmokesčio, išskaitų iš atlyginimo. Mažiau skundų gauname dėl drausminių nuobaudų panaikinimo, darbo sąlygų pakeitimo” – sakė I. Janukevičienė.

2012 m. VDI gavo ir išnagrinėjo 316 transporto įmonių darbuotojų skundų. Didžioji dalis jų taip pat buvo dėl darbo užmokesčio.

VDI primena, kad į darbo ginčų komisijas gali kreiptis ir darbdaviai, kurie mano, kad darbuotojai nesilaiko darbo santykius reglamentuojančių įstatymų.