2019 gruodžio 18

Dėl manipuliacijų tachografu – draudimai eksploatuoti visus sunkvežimius


tachografas

Manipuliuoti tachografais neverta, nes Vakarų Europoje tokia veikla baudžiama didžiulėmis baudomis. Tokia istorija atsitiko vežėjui iš Olandijos, kuriam sukčiavimo su tachografais pasekmės gali būti dar drastiškesnės nei piniginės baudos.

Olandijos transporto portalas (www.transport-online.nl) praneša, kad vienas vežėjas iš Roterdamo patirs rimtų padarinių, susijusių su manipuliacijomis tachografu, šiuo metu jo byloje vyksta du tyrimai.

Šių metų spalio 2 d. Olandijos prokuratūra transporto įmonei iš Roterdamo regiono paskyrė laikinąją priemonę, pagal kurią visiems įmonei priklausantiems sunkvežimiams (t.y. kelioms dešimtims transporto priemonių) draudžiama važiuoti viešaisiais keliais.

Per tą laiką visi sunkvežimiai bus nuodugniai patikrinti. Jiems bus leista dalyvauti eisme, kai vežėjas įrodys prokuratūrai, kad kiekviena transporto priemonė atitinka teisinius – techninius reikalavimus. Kiek laiko bus įvesta laikinoji priemonė, nežinoma. Jei įmonė neįvykdys prokuratūros sprendimo, jai bus taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Pagal žiniasklaidoje skelbiamą informaciją, olando veiklos tyrimus vykdo Aplinkos ir transporto inspekcija (ILT) ir nacionalinio policijos padalinio pareigūnai. Pirmojo tyrimo metu buvo atlikta krata įmonės administraciniame centre. Kratos metu buvo rasti keli tachografai su priedais, su kuriais buvo atliekamos manipuliacijos, taip pat ir transporto priemonės jau su sumontuotais tokiais tachografais. Antrojo tyrimo metu, buvo atlikta krata, kurios metu buvo rasta įtartinos programinės įrangos, kuri greičiausiai buvo naudojama manipuliuoti tachografais.

Akivaizdu, kad nesąžininga Olandų vežėjo veikla gali privesti jo įmonę prie bankroto ribos. Prokuroro sprendimas įmonei, turinčiai kelių dešimčių transporto priemonių parką, gali kainuoti šimtus eurų per dieną.

„Linava“ vežėjams primena, kad neteisėtos manipuliacijos tachografais gali privesti iki transporto įmonės veiklos sustabdymo.