LT EN RU
Naujienos

Dėl Vokietijos – kreipimasis į Europarlamentarus

2015 sausio 07

Asociacija „Linava“ kreipėsi į Lietuvai atstovaujančius Europos Parlamento narius su prašymu atkreipti dėmesį į šalies vežėjams taikomus naujus reikalavimus Vokietijoje.

Nuo šių metų pradžios Vokietijoje dirbantys vežėjai susidūrė su reikalavimais, apibrėžtais naujame įstatyme, kuriuo numatomas minimalus 8,5 eurų valandinis atlyginimas. Pagal asociacijos turimą informaciją, įstatymas taikomas tiek Vokietijoje esančioms įmonėms, tiek užsienio valstybių vežėjams, teikiantiems pervežimo paslaugas Vokietijos teritorijoje (kabotažas, tarptautiniai pervežimai iš Vokietijos ir į ją, krovinių gabenimas tranzitu per Vokietiją).

2015 m. sausio 1 d. Vokietijoje įsigaliojęs įstatymas sukėlė ne tik asociacijos „Linava“, bet ir Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) bei kitų Europos Sąjungos šalių narių susirūpinimą, kadangi įstatyme numatyti reikalavimai gali ženkliai paveikti užsienio transporto rinkoje dalyvaujančias įmones ir padidinti jų administravimo naštą.

Asociacija tikisi, kad Europos Parlamente bus atsižvelgta į tai, jog šis Vokietijos teisės aktas, turintis įtakos ir kitų ES valstybių asmenims, nebuvo aptartas tarptautinėje erdvėje, o apie jo taikymo procedūrą ir įsigaliojimą nebuvo suteikta jokios informacijos kitoms suinteresuotoms valstybėms. Taip pat abejonių kelia Vokietijos įstatymo suderinamumas su kitais susijusiais ES įstatymais, ypač – su rinką reguliuojančiais teisės aktais bei Darbuotojų komandiravimo direktyva.

Asociacijos „Linava“ parengtą naudingos informacijos bei praktinių patarimų paketą apie minimalaus darbo užmokesčio reikalavimų taikymą Vokietijoje vežėjai gali rasti tinklalapio skiltyse „Krovinių vežėjams“ ir „Keleivių vežėjams“.