LT EN RU
Naujienos

Dėl stringančių atsiskaitymų su vežėjais prašoma Lietuvos banko ir bankų atstovų pagalbos

2022 balandžio 14

Kai kurios Lietuvos transporto įmonės nesulaukia atsiskaitymų už suteiktas pervežimo paslaugas iki sankcijų įsigaliojimo – su jais neatsiskaito užsakovai Rusijoje ir Baltarusijoje dėl sulaikomų tarpbankinių operacijų. Siekdama padėti atgauti vežėjams pinigus už jų suteiktas paslaugas, asociacija „Linava“ kreipėsi į Lietuvos banką, Lietuvos bankų asociaciją, Pinigų plovimo prevencijos kompetencijos centrą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą.

Asociacija „Linava“ prašo nustatyti konkrečią mokėjimų tikrinimo tvarką, kurioje būtų nurodytas baigtinis sąrašas dokumentų, kurie turėtų būti pateikiami patvirtinant iš Rusijos ar Baltarusijos gaunamų mokėjimų teisėtumą, maksimalūs terminai dėl mokėjimų sulaikymo ir pareiga Lietuvos komerciniams bankams apie priimtus sprendimus informuoti ne tik pradinį mokėtoją, bet ir gavėją – Lietuvos vežėjus.

Asociacijos generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo teigimu, kai kurie vežėjai dėl sulaikytų mokėjimų netenka didelės dalies apyvartinių lėšų.

„Įprastai tai yra didelės pinigų sumos, tad sulaikyti mokėjimai sukelia milžiniškus nuostolius. Dėl to kai kurie vežėjai yra priversti stabdyti savo veiklą, nes neturi lėšų susimokėti ne tik už degalus, bet ir padengti kitų einamųjų išlaidų. Nesulaukusios atsiskaitymų transporto įmonės negali apmokėti autoservisams už suteiktas remonto paslaugas, atlyginimų darbuotojams, dengti paskolų bankams, o vėluojant tai daryti tenka bankai kasdien skaičiuoja delspinigius“, – sako Z. Buivydas.

Pasak jo, transporto įmonės ieško naujų rinkų Vakaruose ir bando perorientuoti veiklą, tačiau joms tai bus sunku padaryti, kai negali sulaukti atsiskaitymų už suteiktas paslaugas.

„Suprantame, kad tam tikri patikrinimai turi būti atliekami ir neprieštaraujame. Tik norime aiškumo, nes dabar bankai nepateikia nei konkretaus sąrašo dokumentų, kurių reikia, norint paspartinti patikrinimus, nei konkrečių terminų, nei kitos informacijos, kuri palengvintų ir jų pačių darbą“, – sako Z. Buivydas.


Grįžti
KLAUSK