LT EN RU
Naujienos

Dėl valstybės biudžeto kreipėsi į Europos Komisiją

2019 gruodžio 16

„Linava“ kreipėsi į Europos Komisiją, prašydama nuodugniai išanalizuoti 2020 metų Lietuvos biudžetą pagal jo sudaromas prielaidas tvariam augimui ir užimtumo skatinimo politikai.

„Linavos“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius išsiuntė laišką Europos Komisijos generalinio direktorato ekonomikos ir finansų reikalams vadovui Declan Costello, kuriame atkreipia dėmesį į nerimą keliančias tendencijas formuojant 2020 metų Lietuvos biudžetą. Vežėjų manymu, biudžetas formuojamas neatsižvelgiant į rizikingą makroekonominį disbalansą, kuris gali atsirasti dėl per daug optimistinės fragmentiškos ir netvarios Lietuvos Vyriausybės biudžeto politikos 2020 metams.

„Mes, kaip oficialus krovinių vežėjų kelių transportu sektoriaus atstovas Lietuvoje, manome, kad Lietuvos valstybės biudžeto 2020 metams projektas yra kuriamas neatsižvelgiant į Europos Sąjungos institucijų svarstomo Mobilumo paketo poveikį Lietuvos transporto sektoriui“, – rašoma rašte EK generalinio direktorato vadovui.

Kaip žinoma, ES institucijos šiuo metu svarsto Mobilumo paketą, kuris, Lietuvos vežėjų vertinimu, yra diskriminacinis periferinių ES valstybių atžvilgiu. Atlikta mokslo studija rodo, jog priėmus Mobilumo paketą ir įsigaliojus vairuotojų atlyginimų koeficientui 1,65, Lietuvos transporto sektorius patirs didžiulius praradimus, kurie labiausiai paveiks smulkias įmones. Prognozuojama, kad be darbo liks beveik 35 tūkst. sektoriuje dirbančių asmenų. Dėl įmonių bankrotų tapusiems bedarbiais transporto sektoriaus darbuotojams bedarbių išmokoms iš valstybės pareikalaus apie 111 mln. eurų vienkartinių išlaidų, prognozuojama, kad bus prarasta 102 mln. eurų valstybės biudžeto pajamų, iš kurių dėl negautų Sodros įmokų – 65 mln. eurų ir negauto GPM – 37 mln. eurų.

Prognozuojama, kad šalies ekonomikai krovinių vežimo automobiliais sektoriaus patiriami iššūkiai galėtų lemti mažiausiai 1,6 proc. BVP praradimus.