LT EN RU
Naujienos

Derybos dėl vairuotojų socialinių garantijų tęsiasi

2019 birželio 26

Birželio 25 d. vykusioje Trišalėje taryboje klausimas dėl koeficiento didinimo nebuvo svarstytas – klausimas atidėtas, nes derybos su profesinėmis sąjungomis tęsiasi.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos vykdomasis direktorius, Trišalės tarybos pirmininkas Ričardas Sartatavičius sakė, jog buvo atsižvelgta į tai, kad taryba turi išklausyti, kokie rezultatai pasiekti „Linavos“ ir profesinių sąjungų derybose ir tik tada Trišalėje taryboje priimti sprendimą.

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis sakė, kad praėjusią savaitę buvo priimtas tarpinis derybinis susitarimas dėl kolektyvinės šakinės sutarties. Anot T.Garuolio, derybos vyksta sklandžiai, yra aiškus planas ir aiškios problemos sritys. Trišalės tarybos posėdyje taip pat dalyvavo „Linavos“ Socialinių klausimų komiteto pirmininkas Artūras Telmentas.

Kaip žinoma, dalis profesinių sąjungų atstovų, priklausančių Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų forumui, paliko derybas, tačiau dalis profesinių sąjungų liko toliau derėtis su „Linava“, todėl derybos vyksta toliau. Derybas su „Linava“ tęsia ir tarpinį derybinį susitarimą pasirašė Baltijos transporto profesinės sąjungos “Solidarumas” atstovas Gintaras Čiužas, Lietuvos transporto darbuotojų profesinės sąjungos “Solidarumas” atstovas Vitalius Jarmontovičius bei Pietų Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” atstovas Arūnas Lekavičius.  Derybose šalys susitarė dėl didesnių nei nustatyta minimalių dienpinigių ir minimalaus atlyginimo didinimo vairuotojams.

Kitas derybų posėdis numatytas liepos 4 d., toliau kalbama dėl socialinių garantijų vairuotojams – papildomų atostogų dienos, pensijų kaupimo ir kt.