LT EN RU
Naujienos

Eilių pasienyje mažinimui reikalingas ir vežėjų sąmoningumas

2019 rugpjūčio 13
Latvijos-Rusijos pasiens. Iki Teherovo muitinës posto nusidriekusi septyniolikos kilometrø ilgio vilkikø eilë.

Tam, kad pasienyje sumažėtų eilės, reikia ne tik gerinti atsakingų tarnybų darbą, bet ir keisti vežėjų požiūrį į sienos kirtimą.

Eilės pasienyje susiformuoja ne tik dėl neefektyvaus darbo ar tam tikrų sprendimų trūkumo. Jos formuojasi ir dėl to, kad muitinės pareigūnai nustato nemažai pažeidimų bei gaišta laiką Administracinių nusižengimų protokolų rašymui bei kitų su tuo susijusių dokumentų pildymu.

Muitinės departamento duomenimis, vien Vilniaus teritorinė muitinė per šiuos metus nustatė daugiau kaip 4200 pažeidimų. Daugiau kaip 1900 pažeidimų fiksuota Medininkų pasienio kontrolės poste.

Kaip skelbia muitininkai, vilkikų vairuotojai nesilaiko deklaravimo tvarkos, nepateikia išankstinės informacijos, sistemingai nesilaiko ADR taisyklių, neretai užsiima smulkia kontrabanda ir kt. Nustatoma daug pakartotinių pažeidimų, dėl to galima daryti išvadą, kad klaidos daromos ne dėl nežinojimo.

Norėdami išvengti ilgo transporto priemonių stovėjimo pasienyje, vežėjai gali atlikti „namų darbus“.

„Vežėjai galėtų patys imtis kai kurių prevencinių priemonių užkardant pakartotinius pažeidimus, tuomet pasienyje sugaištų mažiau laiko“, – sako asociacijos „Linava“ TIR departamento vadovas Heliodoras Giedrys. Anot jo, atidesnis teisės aktų laikymasis ir pakartotinių pažeidimų vengimas tikrai sumažintų eiles, nes vienam Administracinio nusižengimo protokolui surašyti ir kitiems dokumentams užpildyti  užtrunka tikrai nemažai laiko.

Muitinė skelbia, kad šiemet jau sulaikė 76,2 mln. vnt. cigarečių (43 proc. daugiau palyginti su 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu). Taip pat nustatyti 1664 degalų deklaravimo pažeidimai, dėl ADR taisyklių pažeidimų surašyta 997administraciniai protokolai.