LT EN RU
Naujienos

EK narys laiške ragina A. Armonaitę sprendimus dėl Rusijos ir Baltarusijos priimti kolektyviai

2022 kovo 31

Europos Komisijos (EK) narys Thierry Bretonas, atsakingas už vidaus rinką, laišku kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę su kvietimu veikti kolektyviai priimant sprendimus dėl sankcijų taikymo Rusijai ir Baltarusijai.

„Vienašališkos priemonės, eksporto draudimai, kiekybės ribojimai ar per didelė administracinė kontrolė nėra produktyvi ir sukelia tiekimo grandinių sutrikimus, tuo pačiu didina riziką fragmentuoti bendrą rinką. Siekiant išvengti šių negatyvių įtakų ir užtikrinti, kad būtų laikomasi bendro požiūrio, notifikacijos procedūros jau veikia ir aš raginu ES šalis pilnai naudotis jomis, jei tai reikalinga“, – rašoma T. Bretono laiške A. Armonaitei.

Kovo 21 d. išsiųstame laiške nurodoma, kad bendromis pastangomis įvertinus karo Ukrainoje ir sankcijų prieš Rusiją ir Baltarusiją pasekmes, jau dabar matoma, kad turėsime sutrikimus tiekimo grandinėje, o kainos išaugs esminiams produktams.

„Aš raginu Jus pasimokyti iš COVID pandemijos pamokų, o būtent – kad krizes mes galime sutikti drauge“, – rašoma EK nario laiške Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrei.

Laiške A. Armonaitei už vidaus rinką atsakingas Europos Komisijos narys T. Bretonas taip pat apžvelgė priemones, kurių Europos Komisija ėmėsi siekdama sušvelninti Ukrainoje vykstančio karo poveikį ES ekonomikai. Pristatant artimiausiu metu Europos ekonomikai teksiančius iššūkius daug dėmesio skirta  tiekimo grandinių sutrikimų problematikai.

Siekiant padėti su tiekimo grandinių sutrikimais susiduriančioms Europos smulkiosioms ir vidutinėms įmonėms sukurta speciali Tiekimo grandinių atsparumo platforma (angl. The Supply Chain Resilience Platform). Nuo kovo 16 d. veikiančios platformos tikslas – padėti įmonėms susirasti naujų partnerių ir taip palengvinti rinkų diversifikavimo procesą šiuo sudėtingu laikotarpiu.

Tam, kad būtų galima pasinaudoti šio naujo įrankio teikiamomis galimybėmis, platformoje reikia užregistruoti savo įmonę ir sukurti jos profilį. Šiame profilyje reikėtų informuoti kitus naudotojus apie įmonės veiklą ir poreikius ieškant naujų partnerių.

Daugiau informacijos apie Tiekimo grandinių atsparumo platformą rasite adresu: https://supply-chain-resilience-platform.b2match.io/home.

Nuoroda įmonių registracijai: https://supply-chain-resilience-platform.b2match.io/signup.


Grįžti
KLAUSK