LT EN RU
Naujienos

Elektroninė eilių reguliavimo sistema

2011 lapkričio 14

2011 m. lapkričio 8 d. Estijos Respublikos ambasadoje įvyko elektroninės eilių reguliavimo sistemos GoSwift pristatymas. Šiame pristatyme dalyvavo Asociacijos “LINAVA” sekretorius A.Baranauskas ir vyr.specialistė Valerija Glebovienė. Nuo 2011 m. rugpjūčio 1 d. pasikeitė Estijos–Rusijos sienos kirtimo tvarka. Visos motorinės transporto priemonės, vykstančios iš Estijos į Rusiją, privalo būti registruotos elektroninėje GoSwift laukimo eilėje. Registruotis privaloma, pateikiant duomenis apie transporto priemonę ir asmenis, planuojančius kirsti sieną. Vykstant krovininei transporto priemonei su kroviniu, reikia pateikti dar ir muitinės dokumento numerį MRN arba deklaruoti, kad transporto priemonė vyksta be krovinio. Registruotis galima:
-internetu (www.eestipiir.ee arba www.estonianborder.eu);
-telefonu +3726989192;
-tiesiogiai pasienyje: atvykus transporto priemonei į pasienį be išankstinio registravimo galima registruotis eilėje prie pasienio posto.

Registracijos kaina – 1 EUR. Registruojantis internetu mokestį galima sumokėti pavedimu, kredito kortele arba per mobilaus telefono sąskaitą. Registruojantis vietoje mokestį galima sumokėti grynais arba kredito kortele. Kitais atvejais, registracija įsigalioja po apmokėjimo.
Transporto priemonės skirstomos į šias kategorijas:
A kategorija-motociklai;
B kategorija-privačių asmenų automobiliai;
D kategorija-autobusai;
C kategorija-krovininės transporto priemonės virš 3,5 MLS.

Sienos kirtimas įmanomas tik užvažiavus į laukimo aikštelę. Įvažiavimas į laukimo aikštelę yra mokamas nuo 6 iki 14 eurų, priklausomai nuo transporto priemonės kategorijos ir pasienio posto pralaidumo galimybių. Sienos kirtimas yra numatytas ir “Prioritetine” linija, tai greitai gendantys kroviniai, transporto priemonės, vežančios tarptautinių delegacijų narius arba užsienio diplomatinių ar konsulinių tarnybų darbuotojus.

Asociacijos “LINAVA” žiniomis panašią elektroninę eilių reguliavimo sistemą numatoma įdiegti ir Latvijos Respublikos bei Lietuvos Respublikos pasienio postuose.

Asociacijos “LINAVA” nuomone, siekiant efektyviai valdyti keleivių ir transporto srautus, būtina visuose PKP įdiegti elektronines transporto srautų valdymo sistemas, kurios užtikrintų tolygų srautų pasiskirstymą, bei sudarytų sąlygas kirsti valstybės sieną planuotu laiku, tačiau nauja mokesčių rinkliava neturėtų būti našta vežėjams, nors Estijos vežėjai tvirtina, kad sistema pasiteisino, nes tai padėjo geriau planuoti darbo ir poilsio režimą, mažinti nuostolius stovint eilėse pasienyje.

Informacijos ir IT skyrius