LT EN RU
Naujienos

Europos Parlamentas atidėjo balsavimą dėl Mobilumo paketo

2019 kovo 27

Kovo 27 d. Europos Parlamente (EP) buvo nuspręsta grąžinti Mobilumo paketo klausimą svarstyti EP Transporto komitetui, o plenariniame posėdyje vyks tik diskusijos.

EP pirmininko A. Tajani sprendimas grindžiamas tuo, kad balsavimą stipriai apsunkintų daugiau kaip 1600  pateiktų pataisų, dėl ko nėra spėta tinkamai atlikti visas reikalingas procedūras. A. Tajani informavo, kad dėl  Mobilumo paketo tikimasi balsuoti plenarinėje sesijoje kitą savaitę.

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis sako, jog toks sprendimas nukelti balsavimą kainavo nemažai bendrų EP narių bei įvairių šalių asociacijų pastangų, tačiau atkreipia dėmesį, kad situacija išlieka labai neapibrėžta, todėl ir toliau būtina kartu su Lietuvos atstovais EP dėti visas pastangas, kad Mobilumo paketo svarstymas būtų atidėtas ne ateinančiam plenarinės sesijos posėdžiui, o kitai EP kadencijai.

Kaip žinoma, asociacija „Linava“  ne kartą kreipėsi į EP politinių grupių vadovus, „Mobilumo paketo“ pasiūlymų rengėjus, Lietuvos atstovus EP, taip pat organizavo viešas diskusijas ir susitikimus su parlamentarais Briuselyje. Dėl aktyvių asociacijos „Linava“ veiksmų EP nariai yra gerai informuoti apie Mobilumo paketo ekonomines ir socialines pasekmes ES periferijoje įsisteigusiems Lietuvos vežėjams, neišspręstą trečiųjų šalių vežėjų klausimą, politizuotą sprendimų priėmimo procesą bei prieštaravimą fundamentaliems ES teisės principams.

Asociacija „Linava“ aktyviai bendradarbiauja su Lenkijos, Rumunijos, Bulgarijos, Latvijos, Estijos, Vengrijos ir kitų šalių vežėjų asociacijomis, siekdama užkirsti kelią nepalankiems siūlymams dėl priverstinio vilkikų gražinimo į įmonės registracijos šalį, diskriminacinio komandiravimo taisyklių taikymo, kabotažo operacijų apribojimo ir draudimo nakvoti vilkikų kabinose.