LT EN RU
Naujienos

Europos transporto organizacijos nesidžiaugia ES biudžeto sandoriu

2013 kovo 01
Europos transporto organizacijų nuomone, šis verslo sektorius turėjo gauti didesnę ES biudžeto dalį. T. Urbelionio/BFL nuotr.

Neseniai Europos lyderiai pasiekė susitarimą dėl ES biudžeto ateinančius septynerius metus. Biudžetas transporto sektoriui buvo apkarpytas trečdaliu ir iš planuotų  32 mlrd. eurų, liko 23 mlrd. eurų. Europos transporto organizacijos daro išvadas, kad pagal transportui skirtą biudžetą, tai nėra ES prioritetinė kryptis.

Daugelis Europos transporto organizacijų asociacijų, vertindamos biudžetą išplatintame pranešime pasisako taip:  „Mes esame patenkinti, kad transporto infrastruktūros paketas padidėjo, palyginti su ne vienerius metus buvusiu biudžetu. Nepaisant to, Europos lyderiai praleido galimybę suaktyvinti transporto sektorių. Praėjusią savaitę, Europos Pirmininkas H. Van Rompuy sakė, kad biudžetas turi būti ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo variklis. Atėjo laikas, nacionalinių vyriausybių ir jų vadovams suvokti, kad transportas ir yra Europos ekonomikos variklis. Jei žmonės ir prekės negali judėti efektyviai, augimas ir ekonominė plėtra yra suvaržyta. Mūsų nuomone, transportas todėl nusipelno didesnės nei  2,4% dalies viso biudžeto“.

Nuo praėjusių metų pavasario 28 Europos transporto organizacijos nuolat kovoja už didesnį  transporto infrastruktūros biudžetą.