LT EN RU
Naujienos

Gegužės 11 d. EP Transporto komitete – diskusijos dėl Žaliojo susitarimo

2020 gegužės 08

Europos Parlamento Transporto komitete gegužės 11 d. 14-16 val. vyks diskusijos dėl Žaliojo susitarimo, kurioje dalyvaus Europos Komisijos vicepirmininkas Fransas Timmermansas.

Diskusiją ir pasisakančiųjų poziciją vežėjai galės stebėti čia https://www.europarl.europa.eu/committees/en/tran/home/highlights

Vežėjai kreipėsi į EP Transporto komiteto narius, taip pat Lietuvos atstovus EP, kviesdami atkreipti dėmesį į tai, kad Mobilumo paketas neigiamai paveiks Žaliąją kursą, todėl EP narius dar kartą paragino Europos Parlamentą stabdyti šio dokumento svarstymo ir priėmimo procedūras.

Vežėjams susirūpiną kelia tai, kad Mobilumo paketas yra toliau stumiamas buldozerio principu, nepaisant akivaizdaus prieštaravimo keliamiems strateginiams Europos Sąjungos tikslams socialinės, ekonominės ir aplinkosauginės politikos srityse.

Vežėjų vertinimu, Mobilumo paketo pasiūlymas dėl įpareigojimo kas 8 savaites grąžinti sunkvežimius į įsisteigimo šalį  padarys didelę žalą ES bendrajai rinkai ir kliudys pasiekti ambicingus ES klimato kaitos tikslus pagal vadinamą Europos žaliąjį susitarimą.

Preliminariais skaičiavimais , dėl įpareigojimo vilkikus grąžinti namo, vien tik 7 periferinės ES valstybės narės –  Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Vengrija, Rumunija, Bulgarija – per metus tuščiai išmes 3,2 mln. t anglies dvideginio. Be to, kas 8 savaites namo bus priversti grįžti 570.000 nepakrautų vilkikų, kurie per metus nuvažiuos 780 mln. tuščių kilometrų.