LT EN RU
Naujienos

Gegužės pabaigoje startuos “4×4 perimetras”

2013 kovo 05
Perimetras,džipų ralis aplink Lietuvą

Bekelės maratonas “4×4 perimetras” – pirmosios ir vienintelės tokio pobūdžio automobilių lenktynės Lietuvoje ir Europoje, šiemet startuos jau trečią kartą.

2013 m. gegužės 23 d. laukiama daugiau kaip 30 ekipažų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Rusijos, kurie Druskininkuose stos prie beveik 2.000 km trasos starto. Priešakyje kupinas 60 val. nuotykis. Komandos bus skirstomos į keturias klases – „Extreme“ klasei priklausys profesionaliausi ekipažai, kurie pasiryš visą trasą įveikti vienu automobiliu. Dažnai „Lietuvišku Dakaru“ vadinamame maratone susitiks tiek tikrojo Dakaro ragavę patyrę meistrai, tiek naujokai. Juos visus vienys bendras tikslas – per mažiau nei tris paras įveikti ilgiausią šalies automobilių lenktynių trasą, besidriekiančią kuo arčiau valstybės sienos ir taip atkartojančią Lietuvos kontūrą.

Šiemet pirmą kartą lenktynes papildys festivalis „Bekelės fiesta“, kurio metu vienoje vietoje susitiks autosporto ir kelionių mėgėjai, automobilių prekeiviai bei aksesuarų jiems gamintojai. Festivalio vietoje lankytojai turės galimybę ne tik domėtis technikos naujovėmis, stebėti internete varžovų buvimo vietą trasoje realiu laiku, video reportažus apie lenktynes, bet ir išbandyti savo jėgas specialiai paruoštame kliūčių ruože, dalyvauti varžybose simboliškai Lietuvos kontūrą atkartojančioje 1 km ilgio trasoje. Svečiai taip pat galės ekranuose stebėti garsiausių pasaulio varžybų epizodus ir sekti lenktynių dalyvių judėjimą trasoje, o gegužės 26 d. – sutikti finišuojančius ekipažus.

Bekelės fanai renkasi Druskininkų aerodrome gegužės 23 – 26 dienomis. Renginys prasideda ketvirtadienį, gegužės 23 d., 18:00 val. lenktynių prologu. Dalyviai į trasą  bus išlydėti penktadienį, gegužės 24 d., 6:00 val., festivalis prasideda šeštadienį 11:00 val., lenktynininkai pradės finišuoti gegužės 26 d. nuo 16:00 val., apdovanojimas prasidės sekmadienį,18:30 val.