LT EN RU
Naujienos

Hakatone „Hack4Linava” – dėmesys inovacijoms ir naujų galimybių vežėjams paieška

2022 gegužės 26

Penktadienį Vilniuje prasideda pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas transporto hakatonas „Hack4Linava”, kuriame bus pristatyti inovatyvūs sprendimai transportui, o geriausi iš jų apdovanoti solidžiais prizais. Tris dienas vyksiančiame renginyje įvairių sričių profesionalai, startuoliai, inovatyvios įmonės, perspektyvūs studentai ieškos atsakymų, kaip spręsti vežėjams kylančius iššūkius.

„Tikiu, kad renginys, kuriame pristatomos transporto inovacijos, keičiamasi idėjomis ir ieškoma geriausių sprendimų, šalies verslininkams ir pradedantiems žengti verslo keliu padės šviežiomis akimis pažvelgti į pervežimų ir logistikos verslą“, – sako vienas iš renginio pranešėjų Lietuvos verslininkas ir investuotojas Ilja Laurs.

Asociacijos „Linava“ inovacijų ir transporto politikos sekretorius Andrius Burba tikina, kad hakatonas – savotiškos kūrybinės dirbtuvės, kuriose bus ieškoma kūrybiškų sprendimų, leisiančių Lietuvos vežėjams išlikti konkurencingais globaliame pasaulyje, greičiau persiorientuoti į Vakarų rinkas, skaitmenizuoti kelionės leidimus bei populiarinti vairuotojų profesiją.

„Papildoma renginio pridėtinė vertė – galimybė užmegzti kontaktus, pamatyti galimybes, kaip spręsti kylančius iššūkius pasitelkiant inovacijas ir moderniausius sprendimus“, – sako A. Burba.

Renginio metu pasiūlytas idėjas vertins autoritetinga iš Lietuvos ir užsienio ekspertų sudaryta komisija. Geriausias inovacijų idėjas transporto sektoriui pasiūliusios komandos laimės solidžius piniginius prizus (pirmosios vietos laimėtojams atiteks 3000 eurų, antrosios – 2000 eurų, o trečiosios – 1000 eurų piniginiai prizai), galės prisidėti jas įgyvendinant, užmegzti ryšius su tarptautine verslo bendruomene, susikurti sau darbo vietą ar net verslą pradėti. Sekmadienį vyksiančią geriausių transporto idėjų apdovanojimų ceremoniją transliuos naujienų portalas DELFI.

Renginyje pranešimus skaitys ir  dalyvių komandas moderuos žinomi Lietuvos verslo, politikos atstovai, ekonomistai, finansų ir kitų sričių ekspertai – susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė, verslininkas ir investuotojas Ilja Laursas, Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) generalinis sekretorius Umberto De Preto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, Transporto inovacijų asociacijos valdybos pirmininkas Jurgis Adomavičius, Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos „Lineka“ prezidentas Edmundas Daukantas, ekonomistas Aleksandras Izgorodinas, logistikos technologijų startuolio „GoRamp“ įkūrėjas Marius Repečka,  viena iš personalizuotų papildomų naudų darbuotojams valdymo platformos „benme“ įkūrėjų Irma Bučinskaitė, ekspertas patarėjas didžiųjų Pasaulio Banko ir Azijos plėtros banko finansuojamų transformacijos, reformų ir institucinio stiprinimo iniciatyvų klausimais Adamas Ilkevičius, faktoringo paslaugų bendrovės „SME Finance“, virtualaus ekspeditoriaus „Sennder“, finansų institucijos „invoitix ag“, kitų organizacijų atstovai.

Idėjų ir inovacijų skatinimo renginys „Hack4Linava“ vyks gegužės 27-29 d. Vilniaus Universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC)  konferencijų salėje, esančioje Saulėtekio mokslo ir studijų slėnyje.

Hakatono metu bus diskutuojama šiomis temomis:

1. Vairuotojų kompetencijos kėlimas siekiant išvengti bei sumažinti įmonių patiriamus nuostolius. Turėtų būti ieškoma inovatyvių kompetencijos patikrinimo sprendimų (pvz. testai). Renginio metu bus ieškoma sprendimų, kaip tobulinti vairuotojų mokymo programas, pritaikius šiuolaikines technologijas, kurios padės pagerinti vairuotojo praktinius įgūdžius.

2. Kelionės leidimų skaitmenizavimas. Lietuva kasmet išduoda daugiau kaip 400 tūkst. popierinių leidimų ir panašiai tiek pat gauna, todėl būtina ieškoti skaitmeninių sprendimų leidimų išdavimui ir jų kontrolei.

3. Verslo perorientavimas įvertinus geopolitinę situaciją. Laukiama sprendimų, kurie padėtų vežėjams lengviau vykdyti naujų rinkų paiešką bei didinti savo konkurencingumą.

4. Vairuotojo profesijos populiarinimas.
 Dalyviai turėtų pateikti sprendimus, kuriuos įgyvendinę vežėjai galėtų sudominti jaunus žmones bei moteris vairuotojo darbu.

5. Logistikos procesų optimizavimas. Bus ieškoma sprendimų, leisiančių užtikrinti šimtaprocentinį vilkiko užkrovimątaip ne tik taupant vežėjų lėšas, bet ir padedant pasiekti maksimalų veiklos efektyvumą. Bus siekiama rasti skaitmeniniussprendimus, galinčius užtikrinti, jog tarptautiniuose pervežimuose dirbantys vairuotojai per dieną išdirbę 8-10 val., galėtų grįžti į namus pas šeimas.

Daugiau informacijos, programa ir dalyvių registracija: https://hack4linava.lt/


Grįžti
KLAUSK